MEGAMOCNI

Nowy budynek rehabilitacyjny - otwarcie już w sobotę

centrum Dolnośląskie ośrodek rehabilitacja

Dodano 2014-05-27 13:09:07 | Autor: Jacek Gibel

W najbliższą sobotę, 31 maja, odbędzie się uroczyste otwarcie budynku rehabilitacyjnego dla dzieci w Jaszkotlu (Dolnośląskie). Placówka umożliwi poszerzenie usług dla niepełnosprawnych osób Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II.

Budynek posiada dwie kondygnacje i 406 m kw. powierzchni użytkowej. Znajdują się w nim między innymi gabinety medyczne, sale zajęciowe, izolatka dla chorych dzieci, łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i podnośnik hydrauliczny umożliwiający poruszanie się w pionie bez wchodzenia na schody.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Placówka zapewnia specjalistyczną pomoc ponad sześćdziesiątce dzieci upośledzonych fizycznie i intelektualnie.

W ośrodku przebywają dzieci od urodzenia do 18 roku życia, których rodzin nie stać na zapewnienie im właściwej rehabilitacji w domu.

Centrum powstało we współpracy między innymi z Rotary Club Wrocław-Centrum i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Koszt budowy obiektu to 2,5 mln zł.

zdj. zol-jaszkotle.pl

(inf. własna/radiorodzina.pl)