MEGAMOCNI

Nowy kierunek związany z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Śląskim

audiodeskrypcja Edukacja filologia szkoły uczelnie uniwersytet

Dodano 2013-08-22 13:28:07 | Autor: Emil Kowalski

Jest to nowy kierunek na studia podyplomowe kwalifikacyjne  - Włączenie Cyfrowe I Społeczne: Strony Internetowe, Audiodeskrypcja, Multimedia. Uniwersytet Śląski w Katowicach już przyjmuje zapisy w roku akademickim 2013/2014, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji.

Nauczanie ma trwać 2 semestry. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór jest całoroczny i studia kosztują 2400 zł lub 2530 zł – opłata ratalna podzielona na trzy kolejne miesiące danego semestru. Kwoty odpowiednio 33%, 33%, 34%.

Wydział Filologiczny UŚ, zdj. Wikipedia

Nowy kierunek studiów pozwoli na wypracowanie nowych strategii i umiejętności niezbędnych do praktycznego zastosowania audiodeskrypcji w różnych obszarach działalności, nowych praktyk w obrębie tworzenia dobrych stron internetowych zgodnych ze standardami WCAG oraz zwiększeniem dostępności do multimedii.

Słuchacze będą mieli możliwość nabycia i rozwinięcia wiedzy w szczególnie w obszarach, dziedzinach i dyscyplinach naukowych szczególnie w obrębie nauk humanistycznych (m.in. językoznawstwo, kulturoznawstwo, nauka o sztuce), nauk społecznych (m.in. nauka o bezpieczeństwie, nauka o poznaniu i komunikacji społecznej, tyflopedagogika, surdopedagogika, socjologia, psychologia),  nauk ścisłych tj. medycyna, w dziedzinie sztuki dzieł filmowych, muzycznych, plastycznych szczególnie sztuka projektowania, oraz w obszarze nauk technicznych (m.in. architektura i urbanistyka, informatyka, telekomunikacja).

Powyższe dziedziny są niezbędne w zrozumieniu zagadnień i problemów jakie powstają w związku z dostępnością społeczną i cyfrową.

Dokładne informacje na ten temat: http://wlaczeniecyfrowe.widzialni.us.edu.pl/index.php oraz  http://kandydat.us.edu.pl/us-boxes/11/21/461/6411