MEGAMOCNI

Nowy mikrobus dla SOSW

JeleniaGóra komunikacja samochody SOSW

Dodano 2014-11-03 12:19:45 | Autor: Jacek Gibel

Do końca listopada Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jeleniej Górze otrzyma nowy mikrobus dostosowany do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Obecnie placówka posiada dwa busy, ale jak podkreśla dyrektor Romuald Szpot, są to pojazdy bardzo wysłużone, bo już ponad dziesięcioletnie.

Ten trzeci busik bardzo nam pomoże, bo dowozimy nie tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Mamy też dzieci, które nie mogą być przewożone komunikacją miejską, bo np. boją się tłumu czy hałasu. Nowy mikrobus będzie miał osiem miejsc, w tym dwa dla wózkowiczów i takiego właśnie pojazdu nam brakowało - mówi.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jeleniej Górze jest obecnie 250 podopiecznych. Do placówek przy ul. Kruszwickiej, Wolności i Grottgera dowozi się 28 z nich, w tym 14 poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z innych szkół busami SOSW dojeżdża 14 dzieci.

Nowy mikrobus to nie jedyna dobra wiadomość dla ośrodka - wkrótce zostanie zamontowana tam również  platforma przyschodowa, sfinansowana przez miasto i sponsorów.

Po dostarczeniu nam busa i zamontowaniu platformy, pozostaną sprawy bieżące, ale sytuacja u nas będzie już naprawdę dobra - dodaje Szpot.

zdj. SOSW

(inf. własna/jelonka.pl)