MEGAMOCNI

Nowy pojazd MPK dla niepełnosprawnych

autobus bez_barier Inowrocław MPK

Dodano 2014-04-17 12:54:54 | Autor: Jacek Gibel

Inowrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziło kolejny pojazd do obsługi osób niepełnosprawnych. Zamontowano w nim windę, a także zmodernizowano jego wnętrze tak, by ułatwić korzystanie z niego niepełnosprawnym.

 

Jak informuje Mariusz Ciechanowski na stronie MPK Inowrocław, pojazd napędzany jest spełniającym normy ekologiczne silnikiem na sprężony gaz CNG i do tej pory jeździł na mniej obciążonych liniach.

Jego modyfikacja związana jest z realizowaną przez spółkę polityką znoszenia barier utrudniających życie osobom niepełnosprawnym. Od kilku lat każdy autobus - nie tylko ten najnowszy - wyposażony jest w urządzenie do głosowych zapowiedzi przystanków. Zmiany objęły też stronę internetową MPK, która posiada teraz wersję z lektorem oraz kontrastową.

W pojeździe zamontowana jest w pełni zautomatyzowana winda osobowa DH-PH2 o udźwigu 350 kg, wyposażona dodatkowo w tzw. rollstop - listwę uniemożliwiającą stoczenie się wózka. Dotychczasowe opinie użytkowników potwierdzają wysoką jakość konstrukcji, szczególnie jest chwalona płynna praca windy, wygodny podjazd na rampę i bezpieczeństwo osób z niej korzystających.

zdj. mpk.inowroclaw.pl

(inf. własna/mpk.inowroclaw.pl)