MEGAMOCNI

Nowy projekt WUP z woj. podlaskiego dla niepełnosprawnych

aktywizacja bez_barier białystok praca WUP

Dodano 2014-01-13 10:58:43 | Autor: Emil Kowalski

Jak informuje gazeta Poranny, ukazująca się w woj. podlaskim, tamtejszy Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku rozpoczął realizację nowego projektu aktywizacyjnego dla osób niepełnosprawnych pt. "Przełamać bariery”.

W ramach działań tej inicjatywy, niepełnosprawni bezrobotni przejdą różne szkolenia, a następnie płatne staże. Projekt do 30 czerwca 2015 roku. Programem zostanie objętych 40 niepełnosprawnych bezrobotnych w wieku od 18 do 64 lat, w tym 20 z Białegostoku i powiatu białostockiego. zostanie objętych 40 niepełnosprawnych bezrobotnych w wieku od 18 do 64 lat, w tym 20 z Białegostoku i powiatu białostockiego. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest status osoby bezrobotnej w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Staże i szkolenia zawodowe mają trwać od 3 do 6 miesięcy. Rekrutacja do projektu rozpocznie się w marcu 2014 roku. Zgłszeń mogą dokonywać sami zainteresowani jak również fundacje i stowarzyszenia a także firmy. 

Pracodawcy, którzy zdecydują się zatrudnić niepełnosprawnych także tych, którzy wezmą udział w tym projekcie, mogą liczyć na wsparcie w postaci refundacji części wynagrodzenia.