MEGAMOCNI

Nowy samochód w Sianowie

MOPS samochody Sianów

Dodano 2014-07-07 10:18:27 | Autor: Jacek Gibel

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sianowie nareszcie dorobił się nowego pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych. Wysłużonego vana zastąpił opel vivaro.

To dla nas wspaniałe wydarzenie i ogromne wsparcie w działaniach - mówi Hanna Iwanisik, kierowniczka MGOPS. - Nasz poprzedni dziesięcioletni samochód do transportu podopiecznych był tak wysłużony, że coraz częściej trafiał do mechanika. Koszty napraw były naprawdę duże. Nie stać nas było na kolejne, a na ich czas pozostawaliśmy bez możliwości transportowania podopiecznych. Dlatego już w ubiegłym roku wnioskowaliśmy do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie kupna nowego auta.

Opel może jednorazowo przewieźć 8 osób. W gminie Sianów znajduje się 30 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, wymagających takiego środka transportu.

Samochód będzie nam służyć do przywożenia i rozwożenia z zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy niepełnosprawnych mieszkańców gminy. W roku szkolnym dowozimy niepełnosprawne dzieci do szkół specjalnych w Koszalinie. Jeśli jest potrzeba zawiezienia naszego podopiecznego do lekarza, szczególnie lekarza psychiatry, bo tego specjalisty nie ma w Sianowie, korzystamy właśnie z naszego auta - dodaje Iwanisik.

Nowy pojazd został sfinansowany ze środków sianowskiego samorządu oraz PFRON. Koszt samochodu to ponad 120 tys. złotych.

zdj. Radosław Koleśnik/gk24.pl

(inf. własna/gk24.pl)