MEGAMOCNI

Obrady w Zamościu przez Skype'a

bez_barier Zamość

Dodano 2013-03-22 15:26:58 | Autor: Jacek Gibel

Parę dni temu pisaliśmy o problemach z dostosowaniem zamojskiego Ratusza do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miasto ostatnio wpadło na pomysł rozwiązania tymczasowego - umożliwienia niepełnosprawnym udziału w sesji Rady Miasta za pomocą Skype'a.

Sekretarz miasta, Karol Garbula stwierdził: Na najbliższą, marcową sesję Rady Miasta nie uda nam się jeszcze zorganizować połączenia, ale w kwietniu powinno wszystko powinno być przygotowane do telekonferencji. Oczywiście jest to rozwiązanie niedoskonałe, tymczasowe. Wciąż będziemy czynić starania, by w Ratuszu pojawiła się winda.

Niepełnosprawni, którzy będą chcieli wziąć udział w obradach będą mogli skorzystać z komputera w Biurze Obsługi Interesanta na parterze Ratusza. Telekonferencja będzie umożliwiała zabranie głosu mieszkańcom obecnym w BOI.

Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie i zdają sobie z tego sprawę wszyscy. Mimo to decyzja władz pokazuje, że Zamościowi zależy na umożliwieniu niepełnosprawnym udziału w życiu społecznym miasta. Mamy nadzieję, że problemy z dostosowaniem Ratusza zostaną szybko rozwiązane i osoby niepełnosprawne będą mogły pojawiać się na sesjach Rady już osobiście, bez konieczności korzystania z telekonferencji.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/naszemiasto.pl)