MEGAMOCNI

Ochrona zdrowia przysporzyła "najwięcej zmartwień i zgryzot"

Miller MZ NFZ PiS PO SLD TR

Dodano 2013-12-31 10:37:15 | Autor: Emil Kowalski

Kończy się rok 2013 i partie polityczne podsumowują swoje działania oraz wskazują co rząd zrobił źle a co dobrze. Wczoraj szef SLD Leszek Miller dokonał takiego podsumowania. Za największą porażkę rządu Donalda Tuska uznał alarmistyczny stan służby zdrowia, zwyżkujący niedostatek i ubóstwo społeczeństwa.

- Najwięcej zmartwień i zgryzot polskim rodzinom przysporzyła w 2013 r. przede wszystkim ochrona zdrowia. Mijający rok zaczął się problemami w ochronie zdrowia i kończy się tymi problemami. Niestety rządowi ani ministrowi zdrowia nie udało się przezwyciężyć licznych kłopotów - ocenił Miller. I przypomniał dane z raportu ONZ. Polska znajduje się na 87. miejscu  jeśli chodzi o opiekę nad ludźmi starszymi. - To jest sytuacja tragiczna - skwitował szef Sojuszu. Czytamy na stronie SLD.

I przypomnijmy, że koniec roku 2013, to „rywalizacja” pomiędzy politykami wokół NFZ. Za swoją pracę podziękowała prezes NFZ Agnieszka Pachciarz. Minister zdrowia Arłukowicz jest poddany próbie w której ma uruchomić system jaki pozwoli na m.in. zniwelowanie kolejek pacjentów. Ponadto przeciwko ministrowi, wotum o nieufności złożył PiS i dołączył do tego postanowienia Twój Ruch. Arłukowicz w tym samym czasie odwołuje Pachciarz. Spór pomiędzy NFZ, przez większość czasu w 2013 roku, dawał się wszystkim we znaki. Ponadto lekarze boją się konsekwencji za wystawiane recepty a opiekunowie osób niepełnosprawnych nie mogą w pełni wywalczyć swoich praw.

Oby w przyszłym roku było lepiej.