MEGAMOCNI

Odbędzie się 43. Bal Polski w Londynie

bal Dymna Londyn

Dodano 2014-01-22 10:35:13 | Autor: Emil Kowalski

Anna Dymna, założycielka Fundacji „Mimo Wszystko”, będzie gościem honorowym na Balu Polskim jaki odbędzie się w Londynie. Dochód z tej imprez zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych fundacji Anny Dymnej oraz tamtejszej organizacji „Nowe Życie bez Przemocy”.

Głównym tematem balu będzie 650-lecie założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zgromadzone ze sprzedaży biletów wstępu środki finansowe trafią na rzecz podopiecznych z Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

W roku jubileuszowym Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiliśmy wesprzeć Organizację Pożytku Publicznego z Krakowa. Szlachetna praca Anny Dymnej i jej współpracowników to wspaniały przykład wychodzenia naprzeciw potrzebom osób często ignorowanych przez społeczeństwo, które żyją obok nas i nie umieją prosić o pomoc – mówi Ewa Butryn, przewodnicząca komitetu organizacyjnego Balu Polskiego.

To 43 edycja baku, który dawniej nosił nazwę - Bal Emigracji. To prestiżowe wydarzenie kulturalno-towarzyskie integrujące polskie środowisko w Wielkiej Brytanii. W wydarzeniu uczestniczy nie tylko angielska Polonia, ale również goście z Polski i wielu innych krajów.

Dochód z ubiegłorocznego balu wyniósł 30 tysięcy funtów i został przekazany na rzecz Fundacji Babci Aliny.

Więcej informacji na temat Balu Polskiego i biletów wstępu na www.balpolski.co.uk.