MEGAMOCNI

Ogród dla dzieci niepełnosprawnych - jutro ruszają prace

Cieszyn Dzieci ogród

Dodano 2014-05-30 09:11:07 | Autor: Jacek Gibel

31 maja członkowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo w Cieszynie rozpoczną tworzenie ogrodu sensorycznego dla niepełnosprawnych dzieci. Każda pomoc jest mile widziana.

W najbliższą sobotę, od godziny 9:00, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pole, by pomogli nam w pracach związanych z przygotowaniem terenu pod uprawę lawendy (wyznaczenie grządek) i jej sadzeniem. Zainteresowani proszeni są o zabranie ze sobą niezbędnych narzędzi ogrodniczych (grabie, kopaczka, rękawice ochronne) - mówi Rafał Guzowski, rzecznik PSOUU.

Pod ogród przeznaczony jest 36-arowy plac w Bażanowicach. Jak wyjaśnia Guzowski, projekt ma charakter rozwojowy. Na wydzielonej przestrzeni, która ma kształt koła, planowana jest uprawa lawendy, a w późniejszym etapie również uprawa ziół, takich jak: mięta, bazylia, lubczyk, tymianek, pietruszka oraz rozmaryn.

Akcja jest przeprowadzana w  ramach realizowanego projektu "Ogród ekologiczny dla dzieci niepełnosprawnych".

W przypadku złej pogody, akcja zostanie przesunięta. W związku z organizacją pracy, PSOUU prosi o potwierdzenie swojej obecności za pomocą maila lub zgłoszenie się na Facebooku.

zdj. psouu.cieszynski.info

(inf. własna/psouu.cieszynski.info)