MEGAMOCNI

Okradł niepełnosprawne dziecko

kradzież Śląsk Świętochłowice Wiadomości wydarzenia

Dodano 2013-09-12 13:39:47 | Autor: Emil Kowalski

Po ludziach można spodziewać się wszystkiego. Chyba nie ma rzeczy, której to człowiek nie mógłby zrobić. Najgorsze jest to, że duża część tychże uczynków to złe postępowania. Chociaż w przypadku kradzieży, nie powinno się tak łagodnie określać zachowania sprawcy.

O ile złodziei kusi szybka gotówka, o tyle nie zrozumiałe jest okradanie innych, którzy jej nie mają i na dodatek są chorzy lub niepełnosprawni. Jednak w tym przypadku jaki chciałbym teraz opisać, tak się stało.

Do zdarzenia doszło w Świętochłowicach w województwie śląskim. Zatrzymano 46-letniego mężczyznę, który to dokonał rabunku na ul. Chorzowskiej. Zdarzenie miało miejsce w sklepie, gdzie znajdowała się puszka przeznaczona na datki dla niepełnosprawnego dziecka, które porusza się na wózku inwalidzkim.

Gdy mężczyzna dokonał tej kradzieży, zerwał plomby i „zainkasował” gotówkę. Nie wiadomo jaka to byłą kwota. Jak informuje świętochłowicka policja, to pierwszy tego rodzaju przypadek takiej kradzieży. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Ciekawy jestem co na to sam oprawca. Nie wierzę aby w puszcze znajdowało się aż tyle pieniędzy aby taka kradzież była warta zachodu. Ale to brzmi jakbym teraz rozmyślał co warto kraść. Wiadomo, że nic, bo to godzi w innych. Ale niektórzy nie przejmują się tym i okradają nawet niepełnosprawne dzieci, tak jak to miało miejsce w powyższym przypadku.

info. własne