MEGAMOCNI

Open International Fundacion Emilio Sanchez Vicario - tenis na wózkach w Madrycie

Batycki Madryt tenis Wojcieszak

Dodano 2013-04-26 08:44:15 | Autor: Jacek Gibel

Turniej w Tel Awiwie powoli dobiega końca, rozpoczęły się za to tenisowe rozgrywki w Madrycie. W Open International Fundacion Emilio Sanchez Vicario również mamy (lub mieliśmy) swoich reprezentantów.

Podobnie jak w Izraelu, w Hiszpanii polskich barw broni dwoje zawodników - Albin Batycki i Katarzyna Wojcieszak. W rozgrywkach został niestety już tylko pierwszy z nich. Wojcieszak w ćwierćfinale turnieju singlowego uległa rozstawionej z numerem 3 Francuzce Pauline Helouin 4-6, 2-6, a w półfinale debla - w parze z Rosjanką Jewgieniją Korotkiną - nie sprostała najwyżej rozstawionemu deblowi francusko-hiszpańskiemu Louise Hunt/Lola Ochoa, ugrywając zaledwie dwa gemy.

W ćwierćfinale jest za to Albin Batycki. Rozstawiony z numerem 3 Polak ograł w pierwszej rundzie Hiszpana Alvaro Illobre 4-6, 7-5, 6-4. W kolejnym meczu zmierzy się z Holendrem Rodym de Bie. Będzie to pierwsze bezpośrednie spotkanie tych zawodników. W grze podwójnej Polak - w parze z Ukraińcem Leonidem Szewczikiem - miał wolny los w pierwszej rundzie.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/itftennis.com)