MEGAMOCNI

Opera Leśna w Sopocie - nowe udogodnienia dla niepełnosprawnych

schodołaz Sopot windy

Dodano 2013-07-16 12:15:20 | Autor: Emil Kowalski

Opera Leśna w Sopocie czyli amfiteatr otwarty w 1909 roku, jest coraz lepiej dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Właśnie zakupiono na ich potrzeby specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych i schodołaz.

Inwestycji dokonano w ramach "Sopockiego programu wsparcia osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji społecznej" i całość jest finansowana z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta Sopot.

Wczoraj 15 lipca, miała miejsce prezentacja udogodnień dla niepełnosprawnych jakie wprowadzono w Operze Leśnej. W obiekcie funkcjonują także windy dla niepełnosprawnych, które przedstawiono podczas prezentacji.

W sopockiej Operze Leśnej, w te wakacje, będą organizowane imprezy dla niepełnosprawnych, których organizatorem jest Fundacja "Sztuka Życia". 29 sierpnia będzie miało miejsce III Dzień Niepokonanych, którego adresatami są ludzie z niepełnosprawnością i w podeszłym wieku. Podczas wydarzenia, będzie ustawiony Krwiobus, gdzie będzie można honorowo oddać krew dla chorych dzieci z Pomorza.

info. własne/maszemiasto.pl

zdj. Wikipedia