MEGAMOCNI

Opiekunowie zawieszają protest

opiekunowie protesty rodzice

Dodano 2014-04-28 09:19:40 | Autor: Jacek Gibel

Po trzydziestu dniach opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych zawiesili protest przed gmachem Sejmu. Dajemy ministrowi pracy i polityki społecznej kredyt zaufania - mówią.

W piątek odbyła się konferencja prasowa, na której opiekunowie poinformowali o zawieszeniu trwającego od 30 dni protestu.

Dajemy ministrowi pracy i polityki społecznej kredyt zaufania, ponieważ zapowiedział rozpoczęcie 30 kwietnia obrad tzw. okrągłego stołu, który ma zająć się kompleksowo programem pomocy dla osób niepełnosprawnych - powiedział Wincenty Elsner, występujący w imieniu opiekunów niepełnosprawnych na konferencji zorganizowanej przed Sejmem.

Początkowo rozmowy miały dotyczyć tylko kwestii rodziców dzieci niepełnosprawnych, jednak zdecydowano się włączyć do nich również opiekunów niepełnosprawnych dorosłych. Ci ostatni cały czas podkreślają, że - choć uwzględnienie potrzeb edukacyjnych i rozwojowych w świadczeniach jest słuszne - obie grupy powinny mieć podobne prawa i świadczenia, gdyż status opiekuna dorosłego i dziecka nie różni się w tym względzie.

W rozmowach przy okrągłym stole w sprawie świadczeń i systemu pomocy niepełnosprawnym, które mają rozpocząć się 30 kwietnia, wezmą udział przedstawiciele opiekunów (zarówno dorosłych, jak i dzieci), rządu, organizacji pozarządowych i klubów parlamentarnych.

Przeczytaj o walce opiekunów o swoje prawa - TUTAJ

(inf. własna/TVP Info)