MEGAMOCNI

OZZL śle zapytania a Minister Zdrowia nie odpowiada

Arłukowicz MZ OZZL pacjenci

Dodano 2014-02-10 09:49:33 | Autor: Emil Kowalski

Zarząd Krajowy OZZL wysyła kolejny list do Ministra Zdrowia i czeka bezskutecznie na jego konkretną odpowiedź. List powtórny w sprawie administracyjnego ograniczenia czasu pracy lekarzy do ogólnie obowiązujących norm (48 godzin tygodniowo z nadgodzinami), bez względu na formę zatrudnienia i ilość miejsc pracy.

List został wysłany 7 lutego 2014 roku (treść). Zawarto w nim stanowcze pytanie „Czy traktuje Pan poważnie swoje słowa, czy była to tylko próba przerzucenia odpowiedzialności na lekarzy za złe funkcjonowanie publicznej opieki zdrowotnej?”. Chodzi tutaj o słowa Arłukowicza na temat pracy lekarzy. Potwierdzał on słuszność, że ta kwestia powinna być unormowana, że powinno być natychmiastowe wprowadzenie administracyjnego ograniczenia czasu pracy dla każdego lekarza w Polsce do 48 godzin.

Czy pacjent w Polsce ma prawo do wypoczętego lekarza?”  Ministra i członków, powołanej przez niego,  Komisji ds. etyki w ochronie zdrowia Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wzywa do odpowiedzi na to pytanie.