MEGAMOCNI

Parestand - nadzieja dla niechodzacych

Parestand rehabilitacja sprzęt

Dodano 2013-12-16 12:49:14 | Autor: Emil Kowalski

Osoby, które utraciły zdolność chodzenia w wyniku np. udaru mózgu, stwardnienia rozsianego, mają teraz większe możliwości rehabilitacyjne. Wszystko to dzięki innowacyjnemu urządzeniu, które skonstruował polski naukowiec z Nowego Sącza, Jan Żuchowicz.

Parestand przeznaczony jest do bezpiecznej nauki chodu osób niepełnosprawnych. To rewolucyjne urządzenie do reedukacji chodu, które cechuje prostota konstrukcji i funkcjonalność zarówno dla pacjentów, jak i rehabilitantów. Produkt umożliwia samodzielne poruszanie się osoby ćwiczącej z zachowaniem warunków bezpieczeństwa w pozycji pionizowanej oraz dostosowanie czasu ćwiczeń i obciążenia do jej możliwości.

zdj. parestand.pl

Dzięki zastosowaniu tego urządzenia, ułatwiona jest praca również rehabilitującego instruktora, przez co jest ona wydajniejsza. Jego rola ogranicza się do instruktażu i czuwania nad prawidłowością wykonywania ćwiczeń. Konstrukcja urządzenia umożliwia spionizowanie pacjenta bez wysiłku ze strony rehabilitującego.

Parestand wymusza aktywną postawę ćwiczącego. Czas ćwiczenia zależy tylko i wyłącznie od możliwości pacjenta, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa podczas trwania ćwiczeń.

Urządzenie wyposażone zostało w system odciążania pacjenta, pozwalający odciążyć go do zadanej wagi, którą chcemy, by pokonywały mięśnie nóg ćwiczącego. Jego konstrukcja umożliwia korzystanie z rehabilitacji za pomocą tego urządzenia praktycznie wszystkim pacjentom, bez względu na wzrost i wagę ( do 150 kg).

Projekt jest bez-awaryjny, łatwy w montażu, umożliwia wykorzystanie różnych podłoży w celu przystosowania pacjenta do poruszania się w zmieniających się warunkach.

Inżynier z Nowego Sącza Jan Żuchowicz, podjął się prac nad wymyślonym przez siebie urządzeniem, gdy sam był po udarze mózgu. Musiał wtedy korzystać z wózka inwalidzkiego. Urządzenie nabiera coraz większej popularności i akceptacji w Polsce i poza granicami naszego kraju. Trafiło już do Niemiec a następnie pojedzie do Wiednia w Austrii. 

Dokładne informacje na temat tego urządzenia, można przeczytać na www.parestand.pl