MEGAMOCNI

"Pełen Dostęp, Pełen Football" na polskich boiskach

bez_barier futbol sport

Dodano 2014-04-16 09:56:28 | Autor: Jacek Gibel

W minioną niedzielę zakończyła się kampania Tydzień Akcji Pełen Dostęp - Pełen Football ('Total Football - Total Access') organizowana przez CAFE. To już druga edycja tego wydarzenia w Polsce.

CAFE - Centre for Access to Football in Europe (Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie) - to organizacja skupiająca się na promowaniu i ułatwianiu niepełnosprawnym kibicom uczestnictwa w wydarzeniach piłkarskich, wejść na stadiony czy tworzenia obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. CAFE szacuje, że conajmniej 500.000 osób niepełnosprawnych z rozszerzonego europejskiego obszaru UEFA to aktywni kibice piłki nożnej, a wielu z nich dąży do uczestniczenia w meczach na żywo.

Celem akcji Pełen Dostęp - Pełen Football jest zachęcenie organizacji i federacji piłkarskich, klubów i kibiców do lepszej integracji oraz promowania pełnego i równego dostępu do piłki nożnej dla kibiców niepełnosprawnych.

Przy tej okazji rozdane zostały też Nagrody Specjalne CAFE. W Polsce zostały wręczone cztery takie statuetki. Laureatami nagród w tym roku zostali:

  • Piotr Kiciński, Kierownik ds. Logistyki i Szkolenia, KKS Lech Poznań - za podejmowanie aktywnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Za zwiększanie dostępności oraz pozytywnych doświadczeń meczowych dla niepełnosprawnych kibiców.
  • Dariusz Guzik, Manager ds. Marketing i PR, MKS Cracovia SSA - za podejmowanie aktywnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Za zwiększanie dostępności oraz pozytywnych doświadczeń meczowych dla niepełnosprawnych kibiców.
  • MKS Miedź Legnica S.A. - za zaangażowanie w zwiększanie dostępności dla niepełnosprawnych kibiców oraz poprawę jakości doświadczeń meczowych niepełnosprawnych kibiców.
  • Stowarzyszenie "Klub Kibiców Niepełnosprawnych" - za wprowadzanie pozytywnej zmiany oraz bycie przykładem dla wszystkich niepełnosprawnych kibiców.

zdj. Facebook

(inf. własna/cafefootball.eu)