MEGAMOCNI

Pielęgniarka z Bacików Średnich uniewinniona

sąd Siemiatycze wyrok

Dodano 2014-01-30 07:54:49 | Autor: Jacek Gibel

Wczoraj zapowiadaliśmy wydanie wyroku dla pielęgniarki oskarżonej o znęcanie się nad niepełnosprawnymi dziećmi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Bacikach Średnich. Werdykt sądu nie każdemu jednak przypadł do gustu.

Była pielęgniarka ZOL została uniewinniona. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura już zapowiedziała apelację.

42-letnia kobieta przez wiele miesięcy miała dręczyć pensjonariuszy. Według śledczych, popychała dzieci, szarpała za ubrania, biła po całym ciele, poniżała i wyzywała. Prokurator żądał kary pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, dozoru kuratora oraz orzeczenia zakazu zajmowania stanowisk związanych ze sprawowaniem opieki nad dziećmi.

O zachowaniu pielęgniarki władze samorządowe zawiadomili wychowawcy grup dzieci, które w wakacje 2011 roku przyjechały tam na wypoczynek.

Oskarżona od samego początku nie przyznawała się do winy, twierdząc, że była to zemsta ze strony ówczesnej przełożonej za rzekome doprowadzenie do kontroli w zakładzie w 2011 roku. Niepełnosprawne dzieci znaleziono wtedy stłoczone w ciasnym i nieprzystosowanym budynku, kiedy w tym samym czasie internat wynajęty był na potrzeby kolonii. Kontrole wykazały między innymi całkowity brak zapewnienia godności i intymności oraz brak wystarczającej opieki lekarskiej.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/rmf24.pl)