MEGAMOCNI

„PiersiBadacze” i „Rak. To się leczy!” w Brukseli!

Bruksela rak UE

Dodano 2013-11-27 09:37:06 | Autor: Emil Kowalski

Kampania prozdrowotna „Rak. To się leczy!” oraz aplikacja PiersiBadacze są prezentowane w dniach 26-28 listopada 2013 r. w Parlamencie Europejskim. Towarzyszą wystawie "THE BEAUTY AND THE BREAST".

Kampania społeczna „Rak. To się leczy!” oraz aplikacja „PiersiBadacze” goszczą w Parlamencie Europejskim w dniach 26-28 listopada br. Będą towarzyszyły wystawie "THE BEAUTY AND THE BREAST" powstałej z inicjatywy Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez posłankę Sidonię Jędrzejewską.

zdj. raktosieleczy.pl

Wystawa "THE BEAUTY AND THE BREAST" w Brukseli organizowana jest z inicjatywy Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. Fotografie autorstwa Katarzyny Piweckiej przedstawiają kobiety, które odniosły sukces w walce z nowotworem piersi. Potrzeba sprostania chorobie sprawiła, że odnalazły one na nowo pewność siebie i wewnętrzną siłę. Dzięki tym niezwykle optymistycznym fotografiom organizatorzy akcji chcą pokazać, że choroba to wyzwanie, a nie wyrok.

Podczas wystawy zaprezentowana zostanie również ogólnopolska kampania społeczna „Rak. To się leczy!”, której głównym celem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcanie do badań profilaktycznych. Organizatorzy kampanii, posługując się humorem, chcą przełamywać lęk przed nowotworem. W trakcie brukselskiej wystawy goście będą mogli także zapoznać się z nowatorską, bezpłatną aplikacją do samobadania piersi „PiersiBadacze”, która powstała przy współpracy z ING Życie. Za pomocą tej aplikacji samobadania piersi uczą popularni, polscy sportowcy i artyści: Przemysław Saleta - kick-boxer, Maciej Jachowski - aktor, Radosław Majdan - były polski piłkarz i reprezentant Polski, Tomasz Puzon - karateka oraz Jacek Stachursky – piosenkarz. Aplikacja, poza możliwością ustawienia daty przypominacza o samobadaniu i filmowym instruktażem, pozwala również na dostęp do artykułów i porad ekspertów dotyczących onkologii, wypełnianie testów i lekturę almanachu „Warto wiedzieć, by wygrać” oraz opcję polecenia aplikacji znajomym. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze strony www.raktosieleczy.pl.

To dla nas, organizatorów kampanii „Rak. To się leczy!”, wielki zaszczyt mieć możliwość zaprezentowania efektów wielomiesięcznych działań. Wierzymy, że ich pozytywny wydźwięk i niestandardowe podejście do problematyki edukacji onkologicznej spodoba się również w Brukseli. - mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii „Rak. To się leczy!”.  

Partnerem strategicznym kampanii i współorganizatorem wystawy ze strony „Rak. To się leczy!” jest ING Życie. - Od blisko roku angażujemy się w różne działania promujące profilaktykę nowotworową, chcąc zwiększyć świadomość Polaków w tym temacie. Choć wszyscy doskonale wiemy, że profilaktyka jest ważna, to nadal znaczna część społeczeństwa nie podejmuje aktywnych działań, by jej zasady wdrożyć w życie. Kampania „Rak. To się leczy!” w pozytywny sposób zachęca do wzięcia spraw w swoje ręce oraz zadbania o swoje życie i zdrowie. Właśnie dlatego od początku jesteśmy partnerem kampanii i wspieramy wszystkie aktywności prowadzone w jej ramach – wyjaśnia Marta Pokutycka – Mądrala, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej ING Życie. - Temat raka jest nam szczególnie bliski, ponieważ w naszej ofercie znajduje się ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór - dodaje.

Wystawa w PE została połączona z programem "Meet Your MEP", w ramach którego europosłowie zapraszają do Parlamentu Europejskiego przedstawicieli mediów i umożliwiają im przygotowanie materiałów informacyjnych, realizując w ten sposób misję informowania społeczeństwa o swojej pracy.

 

Główne akcje i działania w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”:

  • Wydanie płyty „Krople Rosy. Muzyka nadziei” - dochód ze sprzedaży przeznaczony został na walkę z rakiem
  • Koncert „Białe fortepiany w polskich szpitalach” - recital Stanisława Soyki w gdańskim oddziale onkologicznym - uprzyjemnienie pobytu w szpitalu i złagodzenie trudów bolesnego leczenia pacjentów chorych na raka
  • Stworzenie bezpłatnej aplikacji „PiersiBadacze”, dzięki której znani Polacy  (panowie)  uczą, jak wykonywać samobadanie piersi oraz przypominają o tym badaniu raz w miesiącu (m.in. P.Saleta, M.Jachowski, Stachursky, R.Majdan)
  • Warszawska akcja happeningowa „PiersiBadacze” nakłaniająca kobiety do samobadania piersi – zakończona koncertem tylko dla kobiet z udziałem ambasadorów kampanii
  • Plebiscyt „Złote Krople Rosy”, w którym internauci nagradzają najlepsze oddziały onkologiczne, kampanie społeczne i ludzi zaangażowanych w walkę z rakiem
  • Wydawnictwo „Warto wiedzieć, by wygrać”, czyli prostym językiem o najczęściej występujących rodzajach raka i sposobach na profilaktykę
  • Koncert charytatywny „Life dla Pacjentów” i uczynienie z Katie Melua ambasadorki kampanii
  • Woman`s Days, czyli akcje edukacji onkologicznej w 7 galeriach handlowych w Polsce, z gościnnym udziałem znanych Polek, które wygrały walkę z rakiem
  • Kampania promocyjna w telewizji i kinach, oparta na zabawie z cytatami znanych komedii polskich i bajek oraz na piosenkach, z oryginalnymi głosami aktorów – ambasadorów kampanii (Jerzy Stuhr, Cezary Pazura, Jarosław Boberek, Stanisław Mikulski, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Stalińska, Kayah)
  • Bieg charytatywny „Przegonić raka” w warszawskim Parku Agrykola (20.10.2013 r.) na rzecz Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych; ponad 1000 biegaczy zebrało niemal 50 tys. zł; biegowi towarzyszyło miasteczko zdrowia – mammobus, kardiobus oraz konsultacje lekarskie.

Organizatorami kampanii „Rak. To się leczy!”: CAE Agency, MusicArt i f2f Evolution, Fama PR, Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych.

Partnerzy merytoryczni: Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Polska Unia Onkologów, Towarzystwo Chirurgów Polskich oraz Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

Partnerzy komercyjni: ING Życie, Nutricia, Roche, Lilly, Astra Zeneca, Pharmaceris, Limito, HP, Veroni Minerale.

ING Życie - to jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Firma oferuje innowacyjne produkty finansowe chroniące życie i zdrowie oraz pozwalające gromadzić kapitał na przyszłość. Od 2012 roku ING Życie posiada w swojej ofercie Ubezpieczenie na wypadek nowotworu Ona i On. Wprowadzając na rynek nowy produkt firma przeprowadziła badania z lekarzami, a także z osobami chorymi oraz ich rodzinami. Wnioski z badań posłużyły do skonstruowania polisy odpowiadającej na potrzeby chorych a także do zainicjowania kampanii Rakowi Wspak, promującej profilaktykę rakową. ING Życie angażuje się również w inne akcje mające na celu wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie profilaktyki, m.in. jest strategicznym partnerem kampanii „Rak. To się leczy!”.