MEGAMOCNI

Pierwsze zwycięstwo Polaków!

hokej mistrzostwa Östersund2015 sport

Dodano 2015-03-19 09:26:34 | Autor: Jacek Gibel

W trzecim dniu mistrzostw świata grupy B w hokeju na sledgach reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo. Nasi reprezentanci pokonali ekipę Austrii 3:0.

Po pierwszej, bezbramkowej tercji, dwie bramki w drugiej części gry zdobył Sylwester Flis. W trzeciej tercji jedno trafienie dołożył Radosław Drapała - mistrz Polski w... siatkówce na siedząco.

Zwycięstwo dało Polsce awans na piąte miejsce w grupie. Prowadzą - wciąż niepokonane - ekipy Korei Południowej i gospodarzy turnieju, Szwecji. Azjaci ograli wczoraj Słowację 9:1 (2:0, 5:1, 2:0), natomiast Szwedzi pokonali Wielką Brytanię 6:2 (0:0, 4:1, 2:1).

Dziś dzień przerwy. Jutro Polska zagra o 15:30 ze Słowacją. Przed dwoma laty w Nagano Słowacy wygrali 4:0.

O przebiegu turnieju będziemy informować na naszym portalu.