MEGAMOCNI

Pierwszy projekt nowego ośrodka w Dąbrowie Górniczej

audiodeskrypcja bez_barier Edukacja niewidomi ośrodki

Dodano 2013-03-30 19:35:08 | Autor: Emil Kowalski

Niedawno otwarty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej, już uczestniczy w oficjalnym projekcie. Uczniowie i nauczyciele placówki, biorą udział w wydarzeniu „Usłysz film. Kinomani audiodeskrypcji”.

Jest unikalna forma poznawania sztuki polegająca na organizowaniu specjalnych seansów filmowych dla niewidomych i słabowidzących. Są one uzupełnione o słowny, dokładny opis poszczególnych scen. Uczestnicy projektu mogą też sami kręcić filmy.

Wykonują z papieru postacie, następnie uzupełniają je zdjęciami swoich podobizn, tworzą poszczególne sceny fotografując je i uczą się składać je komputerowo.

To wszystko ma na celu uświadomienie, że niepełnosprawność nie wyklucza ludzi z korzystania dobrodziejstw i poznawania świata oraz uczestnictwa w życiu społecznym.

Projekt ten będzie trwał do końca maja i wszyscy jego uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat.

Przypomnijmy, że kompleks obiektów Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej, został uruchominony 15 marca o czym informowaliśmy tutaj.

info własne/Radio Katowice