MEGAMOCNI

Pies przyjaciel niepełnosprawnych

DOGiQ gdynia Lions

Dodano 2013-01-04 11:34:40 | Autor: Emil Kowalski

Staramy się w życiu pomagać sobie nawzajem. Dbamy o dobre relacje z innymi, sąsiadami, ludźmi obcymi itd. Wielu z nas zajmuje się tym profesjonalnie. Ale nie tylko ludzie są pomocni – także nasze psy mogą zostać asystentami niepełnosprawnych.

Lions Club International, to organizacja pozarządowa, która działa na całym świecie. Zajmuje się pomocą dla niepełnosprawnych i jest prospołeczna. Polska siedziba tej organizacji, znajduje się w Gdyni. Lions Club Gdynia został założony w 1995 roku.

Organizacja wraz z Miastem Gdynia oraz Fundacją DOGiQ, zakupiła czekoladowego labradorka Finka. Suczka ukończyła 10 miesięcy i już poszła do szkoły, by za rok pomagać innym. Dzięki funduszom zebranym podczas koncertu charytatywnego stowarzyszenia Lions Club Gdynia, w grudniu 2013 r. zostanie psem asystującym niepełnosprawnego mieszkańca Gdyni. Podczas imprezy poświęconej 50-leciu zespołu The Beatles zebrano ponad 20 tys. zł. Całość zostanie przeznaczona na pomoc osobom potrzebującym i niepełnosprawnym.

W 2011 r. niepełnosprawny student Oskar Langner otrzymał od Lions Club Gdynia, biszkoptową labradorkę Kalla. A więc, to nie pierwsza taka inicjatywa.

Lions Club Gdynia w pierwszych latach pomagał m.in. wychowankom Domu Dziecka w Demptowie i Gdyńskiemu Stowarzyszeniu Promocji Zdrowia „Serca-Sercom”. Klub liczy dziś 27 członków - wolontariuszy, a jego siedziba znajduje się w Domku Żeromskiego w Orłowie.

Społecznym organizatorem koncertu był Sławomir Kitowski (Lions Club Gdynia).

Koszty związane z imprezą pokryli gdyńscy sponsorzy: OPEC, PEWiK, Chipolbrok, Morska Agencja, MEGA, Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo i Hotel Orbis Gdynia. Salę koncertową udostępnił nieodpłatnie Zarząd Morskiego Portu Gdynia.

inf. własna/gdynia.pl

zdj. sxc.hu