MEGAMOCNI

Placówka Poczty Polskiej przyjazna niepełnosprawnym

bez_barier mazowieckie poczta

Dodano 2013-05-16 06:59:48 | Autor: Jacek Gibel

Poczta Polska uruchomiła nową placówkę dostępną dla osób niepełnosprawnych i obsługiwaną przez osoby niepełnosprawne. Poczta mieści się w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji w Konstancinie Jeziornej przy ul. Wierzejewskiego 12.

W pomieszczeniu znajduje się podzielona na dwie części lada - niższą, dla tych na wózkach, oraz wyższą, dla tych, którzy potrzebują się o nią oprzeć. Nie ma tu typowego pocztowego okienka. Wszystkie meble, urządzenia sanitarne, włączniki są zamontowane na takiej wysokości, aby niepełnosprawni mogli z nich korzystać. Placówka już otrzymała certyfikat "Obiekt bez barier" od fundacji Integracja.

Teoretycznie wszystkie poczty są dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Często jednak okazuje się, że część udogodnień nie działa, np. dzwonki, dzięki którym można wezwać obsługę urzędu do pomocy przy wejściu do środka osobom na wózkach, kiedy brakuje podjazdów.

W Konstancinie będą też pracować osoby niepełnosprawne - poczta zatrudniła dwóch pracowników z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. W reformowaniu poczty ma pomóc Integracja. Poczta Polska ma w planach także dostosowanie własnych stron internetowych do potrzeb niepełnosprawnych.

Uwaga!

Jesli masz swoje miejsce przyjazne dla osób niepełnosprawnych lub niedostosowane do ich potrzeb, możesz takie dodać do naszego zbioru na mapie pod linkiem DODAJ MIEJSCE.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/gazeta.pl)