MEGAMOCNI

Plebiscyt "Wrocław bez barier" rozpoczęty

bez_barier plebiscyt Wrocław

Dodano 2013-11-12 09:56:38 | Autor: Jacek Gibel

Już po raz czwarty we Wrocławiu odbędzie się plebiscyt "Wrocław bez barier" mający promować dostępność miasta i przeciwdziałanie wykluczeniu różnych grup społecznych, w tym niepełnosprawnych.

Plebiscyt "Wrocław bez barier" ma zachęcić firmy, organizacje pozarządowe i osoby indywidualne do działań promujących dostępność i brak dyskryminacji na wszystkich płaszczyznach. Promuje również integrację w życiu społecznym oraz przeciwdziałanie wykluczeniu, a także poprawę atrakcyjności Wrocławia jako miasta przyjaznego dla wszystkich grup społecznych.

Skierowany jest do wszystkich wrocławskich instytucji publicznych i niepublicznych, sektora pozarządowego, przedsiębiorców oraz osób fizycznych zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu "Wrocław bez barier".

To szczególne wyróżnienie, sygnowane przez prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza, przyznawane będzie po raz czwarty. Wyznaczona przez organizatora komisja wybierze laureatów w czterech kategoriach: miejsce dostępne dla wszystkich, działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności, integracja społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu.

Z perspektywy osoby od 20 lat poruszającej się na wózku inwalidzkim wiem, jak ważne są tego typu plebiscyty - mówi Bartłomiej Skrzyński,  rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. - Pokazując i promując pozytywne przykłady, po pierwsze zachęcamy innych do podobnych działań, a po drugie pokazujemy, że "bycie dostępnym" to normalna i fajna sprawa. 

Kandydatury można zgłaszać do 22 listopada na adres mailowy: wzd@um.wroc.pl lub osobiście w siedzibie organizatora przy ul. G. Zapolskiej 2/4, pok. 347

Wręczenie prestiżowych certyfikatów odbędzie się 2 grudnia 2013 r. podczas konferencji merytorycznej na Stadionie Wrocław, w przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

zdj. wroclaw.pl

(wroclaw.pl)