MEGAMOCNI

Płock: Wtorki należą do niepełnosprawnych

integracja projekt warsztaty

Dodano 2013-05-21 15:40:16 | Autor: Emil Kowalski

Dzisiaj (21 maja) spotkania integracyjnego przy grillu, zainaugurowany został projekt „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – centrum filmu, tańca, fotografii, mody i urody”. Realizuje go Fundacja Panaceum we współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” oraz Płockim Wolontariatem, działającym przy Urzędzie Miasta Płocka.

Biorący udział w wydarzeniu, będą mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach, m.in. filmowych, tanecznych, fotograficznych, czy też o modzie i urodzie. Spotkania będą się odbywały w godzinach 15 do 19 w Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku przy ulicy Krótkiej 6a. Wszystkie wtorki miesiąca należą do niepełnosprawnych:

• wtorek muzyczno-taneczny będzie się składał z dwóch części: zajęć zumby oraz spotkań w stylu disco. Zajęcia zumby pozwolą beneficjentom poznać latynoskie rytmy tańca, połączone z aerobikiem,

• wtorek filmowo- fotograficzny to warsztaty pt. „Spotkania z filmem i fotografią”, podczas których uczestnicy zapoznają się z tajnikami wiedzy fotograficznej i filmowej,

• wtorek plastyczo-etnograficzny poszerzy wiedzę z zakresu sztuki i rękodzieła, a także umożliwi poznawanie różnych kultur i tradycji wybranych krajów z całego świata, beneficjenci będą zabierani w niezwykłą podróż pod hasłem „Odkrywamy Świat”

• w ostatni wtorek miesiąca realizowany będzie projekt Płockiego Wolontariatu „Niezwykle Piękni”, w którym uczestnicy będą się spotykać z kreatorem wizerunku – stylistą oraz fotografem. W ramach zajęć przewidziane są m.in. wspólne wyjścia do galerii handlowych, gdzie w sklepach z odzieżą uczestnicy projektu będą uczyć się dobierania ubrań do swojej sylwetki.

Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza.

Info. własne/petroecho.pl