MEGAMOCNI

„Podaruj zdrowie nie tylko sobie” - rozdano kolejne aparaty słuchowe

aparaty Fundacja niedosłyszący słuch

Dodano 2013-07-10 14:39:47 | Autor: Emil Kowalski

Kupiono aparaty słuchowe i opłacono rehabilitację niepełnosprawnym dzieciom. Wszystko to dzięki akcji „Podaruj zdrowie nie tylko sobie”, Fundacja Hasco-Lek zbiera coraz więcej pieniędzy i pomaga coraz większej grupie dzieci! 

W lipcu dofinansowano zakup kolejnych aparatów słuchowych, zapłacono za kilka turnusów rehabilitacyjnych i kupiono specjalistyczny fotelik samochodowy dla jednego z podopiecznych fundacji.

Nowe aparaty słuchowe trafiły do Marka z Lublina, Bartka z Ostrowiny, Kamila z Pońca, Mateusza z Dęblina, Gabriela z Miedzyrzeca Podlaskiego i Izy z Lublina, a Oskarowi z Wrocławia ufundowaliśmy sterownik do procesora mowy.

Dotacje na turnusy rehabilitacyjne zostały przeznaczone dla Michała z Witkowa, Karolinki z Białej Podlaskiej i Mai ze Świdnicy.  Niepełnosprawny Antoś z Bani otrzymał w prezencie od Fundacji,specjalistyczny fotelik samochodowy, by móc jeździć codziennie ponad 100 km na zabiegi rehabilitacyjne.

- Dzieci, którym opłaciliśmy kosztowną rehabilitację, cierpią na wiele schorzeń. Mają kłopoty ze słuchem, nie poruszają się o własnych siłach, niektóre przeszły skomplikowane zabiegi chirurgiczne – mówi Agnieszka Han, prezes Fundacji. – Ich opiekunowie każdego dnia walczą o ich godne życie. Dzięki naszej pomocy dzieciaki mają szansę na większą samodzielność. Cieszę się, że jeden z naszych podopiecznych będzie mógł wreszcie mieć wszczepiony drugi implant słuchu – bez naszej pomocy rodzice nie mieliby pieniędzy na dojazdy do warszawskiej kliniki, zajmującej się wszczepianiem implantów.

Fundacja została założona w lutym 2006 roku przez firmy Hasco-Lek S.A., Hasco-Lek Dystrybucja sp. z o.o. oraz ich pracowników w odpowiedzi na ogromne potrzeby społeczne. Część pracowników oprócz dobrowolnych wpłat na fundusz założycielski przekazała także 1% swojego podatku dochodowego. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego i jest pierwszą tego typu organizacją w branży farmaceutycznej na Dolnym Śląsku.

Organizacja otacza opieką dzieci specjalnej troski, niepełnosprawne oraz osoby niezamożne. Istotnym polem jej aktywności jest też wspieranie rozwoju nauki. Fundacja, mimo krótkiego istnienia, zyskała społeczną aprobatę, a jej działalność została dostrzeżona i doceniona przez media.

fundacjahasco-lek.pl