MEGAMOCNI

Podsumowanie zbiórki "Cegiełka na cele rehabilitacyjne"

charytatywnie rehabilitacja Szamotuły zbiórki

Dodano 2014-02-24 08:55:41 | Autor: Jacek Gibel

Podsumowano kolejną, czternastą już edycję szamotulskiej zbiórki "Cegiełka na cele rehabilitacyjne". Po raz pierwszy w historii sprzedano wszystkie cegiełki i zgromadzono 45 tys. zł.

W trakcie sobotniej uroczystości odbywającej się w Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach, jeszcze przed ogłoszeniem zebranej kwoty w "Cegiełce", prezes organizatora zbiórki - Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski - Barbara Prętka wspólnie z aktorem, Piotrem Witoniem, podsumowali miniony rok w stowarzyszeniu, w tym największą przygodę, w jakiej biorą udział podopieczni Stowarzyszenia. Odbywa się ona pod hasłem "My niepełnosprawni, wspólnie na szczyty polskich gór", a jej głównym założeniem jest zdobycie przez niepełnosprawnych Korony Gór Polski, czyli 28 szczytów wspólnie z wielkim miłośnikiem gór, Romanem Muchą.

Czternasta "Cegiełka" zakończyła się największym sukcesem w historii - sprzedano wszystkie cegiełki, a stowarzyszenie zebrało aż 45 tys. zł.

 

W trakcie uroczystości niepełnosprawni aktorzy zaprezentowali się w przedstawieniu "Osiołek Bonifacy", tematycznie nawiązującym do narodzin Jezusa. Spotkanie zakończył poczęstunek i bal dla dzieci.

zdj. Magda Prętka/naszemiasto.pl

(inf. własna/naszemiasto.pl)