MEGAMOCNI

Podszywają się pod ośrodek rehabilitacyjny i wyłudzają pieniądze

rehabilitacja Renmed

Dodano 2013-11-21 13:08:14 | Autor: Emil Kowalski

W Białej Podlaskiej dochodzi do wyłudzeń pieniędzy. Po mieszkaniach tzw. „blokowisk” chodzą fałszywi „wolontariusze”, którzy mają na sobie również fałszywy identyfikator Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Renmed.

Pieniądze są zbierane, rzekomo, na doposażenie ośrodka. Fikcyjni wolontariusze posługują się listą osób, które jakoby już wspomogły Renmed i tym samym przekonują by inni również dokonywali wpłat. Właściwie jest to zbieranie pieniędzy do woreczków, które noszą ze sobą.

Trwa to już około 2 tygodnie i sprawa wyszła na jaw, gdy trafili oni na mieszkańca, który ma dziecko niepełnosprawne i korzysta z usług Ośrodka Renmed. Ten wyczuł, że coś nie tak, bowiem do tej pory wspomniana placówka, nie prowadziła tego typu zbiórek pieniężnych.

Grupa oszustów, odwiedza głównie mieszkających na osiedlu przy ul Jagiellońskiej. Sprawa dotarła już do dyrektorki placówki, która dostała już kilka tego typu zgłoszeń. Zgłoszono ten fakt na policję, która apeluje o rozwagę mieszkańców, którzy otwierają drzwi osobom legitymującym się jako zbierający datki. Nie było jeszcze zgłoszenia o przestępstwie ale Za tego typu oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Info. własne

zdj. Poznaniak, Wikipedia