MEGAMOCNI

Polacy w wysokiej formie przed mistrzostwami świata

handbike Kałuża kolarstwo Skrzypiński Wilk

Dodano 2013-08-26 12:57:22 | Autor: Jacek Gibel

Mistrzostwa w Baie-Comeau już za trzy dni, tymczasem w miniony weekend zakończył się tegoroczny Puchar Świata w parakolarstwie szosowym. Polscy reprezentanci spisali się w kanadyjskim Matane bardzo dobrze.

Zdecydowanie najlepiej poszło naszym handbikerom. Renata Kałuża wygrała wyścig ze startu wspólnego i zajęła drugie miejsce w wyścigu na czas. Rafał Wilk był najlepszy w "czasówce", za to w wyścigu ze startu wspólnego zabrakło dla niego miejsca na podium. Razem z trzema innymi zawodnikami, w tym Arkadiuszem Skrzypińskim, wjechał na metę w czasie 1:51:48h, jednak był z całej czwórki najsłabszy. Wygrał obecny jeszcze mistrz świata Joel Jeannot przed Skrzypińskim i Kanadyjczykiem Markiem Ledo.

Na podium załapała się także Iwona Podkościelna (pilot - Aleksandra Wnuczek) w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii B. Polka zajęła trzecie miejsce, w "czasówce" z kolei była siódma.

Niewiele do podium w tej samej kategorii zabrakło Michałowi Polakowi. Nasz reprezentant był szósty w wyścigu ze startu wspólnego i czwarty w jeździe na czas.

zdj. uci.ch

(inf. własna/uci.ch)