MEGAMOCNI

Policja pobiła niepełnosprawnego?

policja Śląskie Wiadomości

Dodano 2013-09-30 08:22:04 | Autor: Emil Kowalski

Dąbrowa Górnicza i noc z 21 na 22 września, godz. około 1:00, okolice osiedla przy ul. Kościuszki w centrum miasta. W roli głównej, niepełnosprawny na wózku inwalidzkim wraz ze swoją partnerką i policjanci.

Tej nocy doszło do kontrowersyjnego incydentu, w którym to został poszkodowany niepełnosprawny oraz jego partnerka, pisze dzisiejszy Dziennik Zachodni w artykule „Niepełnosprawny: Policja mnie pobiła. Policjanci: Było inaczej, są świadkowie”. Oboje twierdzą, ze zostali pobici przez funkcjonariuszy.

Są dwie wersje wydarzenia z tej nocy. Niepełnosprawny, twierdzi, iż zażartował sobie z policjantów a ci odpowiedzieli uderzając go w twarz. Natomiast, jego dziewczyna zaczęła panikować i krzyczeć a policjanci mieli ją uciszyć siłą. Osoba na wózku i partnerka, zostali aresztowani i dowiezieni do dąbrowskiej komendy.

Druga strona czyli policjanci, twierdzą, że byli na interwencji w innej sprawie. Po drodze usłyszeli ubliżanie ze strony niepełnosprawnego a potem gdy wrócili, zastali uszkodzony radiowóz, który to miał być okładany kostką brukową. Tą wersję potwierdziło kilka innych osób, którzy zeznali, że widzieli jak policyjny radiowóz był niszczony.

Jak na razie wiadomo, że poszkodowani złożyli zawiadomienie do prokuratury w Dąbrowie Górniczej. Ta zgłosiła sprawę do prokuratury w Katowicach, w celu uniknięcia stronniczości. Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji kontroluje policjantów z Dąbrowy a ich sprawą, ma się zająć też prokuratura w Będzinie lub Sosnowcu.

Przeciwko niepełnosprawnemu, toczy się postępowanie w sprawie uszkodzenia radiowozu, natomiast przeciwko policjantom, wszczęto postępowanie wyjaśniające. 

info. własne/Dziennik Zachodni