MEGAMOCNI

Politechnika Śląska organizuje Dzień Otwarty dla Niepełnosprawnych

Politechnika studenci studia Śląsk

Dodano 2013-06-26 10:17:17 | Autor: Emil Kowalski

Dzień Otwarty dla osób niepełnosprawnych pragnących zostać studentami Politechniki Śląskiej odbędzie się na wybranych Wydziałach uczelni – w Gliwicach i w Zabrzu – w najbliższy czwartek 27 czerwca. Udział w wydarzeniu to doskonała okazja, by przekonać się, że nasza uczelnia to szkoła bez barier, gdzie szansę studiowania ma każdy bez względu na ograniczenia zdrowotne.

Wszystkich pragnących zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2013/2014 zapraszamy na Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki przy ul. Akademickiej 16 w Gliwicach (hol na pierwszym piętrze obok auli A, B, C) między 9:00 a 12:00. Podczas Dnia Otwartego na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki będzie można obejrzeć wystawę komputerowych stanowisk multimedialnych, urządzeń mobilnych oraz specjalistycznego sprzętu wspomagającego edukację  osób niepełnosprawnych, z którego mogą korzystać studenci Politechniki Śląskiej. Oprócz tego zapraszamy na wykład Piotra Brzozy, pełnomocnika dziekana ds. osób niepełnosprawnych, pt. „Technologie informacyjne i asystujące wspomagają edukację osób niepełnosprawnych”. Spotkanie odbędzie się w sali F na drugim piętrze Wydziału w godz. 12:00-13:00.

W ramach Dnia Otwartego w czytelni Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, mieszczącej się na parterze budynku przy ul. Kaszubskiej 23, odbędzie się prezentacja komputerowych stanowisk dostosowanych dla potrzeb niepełnosprawnych oraz sprzętu wspomagającego osoby z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. 

Ponadto, zapraszamy do odwiedzenia Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, mieszczący się przy ul. Konarskiego 18 w Gliwicach, gdzie między 9:00 a 12:00 będzie można obejrzeć nową halę sportową wraz z w pełni dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych zapleczem. By móc skorzystać z platformy przyschodowej należy posłużyć się wejściem na Wydział Mechaniczny Technologiczny przy ul. Konarskiego 18A. Z ofertą edukacyjną tegoż Wydziału (MT) będzie można się zapoznać w pokoju 161 między 10:00 a 12:00.

W ramach Dnia Otwartego dla osób niepełnosprawnych pragnących studiować na Politechnice Śląskiej zwiedzić będzie można również nowo wyremontowany budynek Wydziału Architektury przy ul. M. Strzody 10 w Gliwicach. Zainteresowanych zapraszamy w godz. 13:00-14:00. Zbiórka na parterze budynku w sali 06. Godzinę wcześniej rozpocznie się zwiedzanie Wydziału Budownictwa przy ul. Akademickiej 5, które potrwa do godz. 14:00. Zainteresowani studiowaniem budownictwa spotkają się w sali 226. Podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich znajduje się na tyłach budynku.

Zainteresowanych studiami na Wydziale Organizacji i Zarządzania zapraszamy do Zabrza. W sali 024 wyremontowanego budynku B przy ul. Roosevelta 32, który został całkowicie przystosowany zarówno dla osób z dysfunkcją układu ruchu i układu sensorycznego, między 9:00 a 12:00 będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału, ale również zwiedzić jedyny w Polsce obiekt, gdzie zastosowano tak wiele udogodnień dla osób z różnymi rodzajami i stopniem niepełnosprawności.

Osoby niepełnosprawne zainteresowane studiami na Politechnice Śląskiej, które nie będą mogły wziąć udziału w Dniu Otwartym uzyskają wszelkie niezbędne informacje drogą telefoniczną, dzwoniąc pod nr lub 32 237 23 50 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00) lub e-mailową. Dodatkowo istnieje możliwość kontaktu za pomocą Gadu-Gadu (BON Politechnika Śląska 23143938) i skype’a (bon.politechnika.slaska).

Zaproszenie dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej prof. Adama Czornika i pełnomocnika dziekana ds. osób niepełnosprawnych mgr. inż. Piotra Brzozy dostępne jest na youtube'ie.

BON Politechnika Śląska - polsl.pl