MEGAMOCNI

Polkowiccy niepełnosprawni robią korale z miedzi

korale miedź Polkowice

Dodano 2013-05-08 07:29:37 | Autor: Jacek Gibel

Niepełnosprawni z polkowickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej już nie po raz pierwszy dają o sobie znać. Jakiś czas temu pobili rekord Polski na najdłuższe ręcznie robione korale, teraz stworzyli ceramiczne naszyjniki z dodatkiem miedzi.

Projekt ten został wyróżniony w konkursie na Dolnośląski Produkt Lokalny Roku 2012. Z tego powodu nie dziwi wykorzystanie właśnie miedzi do produkcji ozdób. Polkowice to w końcu jedno z bardziej znanych miast Zagłębia Miedziowego. Drut miedziany, który jest ścierany, następnie zostaje nałożony na paciorki w procesie wypalania i szkliwienia korali. W ten sposób powstają unikatowe ozdoby.

Korale wytworzone przez niepełnosprawnych cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Najdłuższe ręcznie robione korale po pobiciu rekordu Polski zostały podzielone na mniejsze - tysiąc sztuk sprzedano wtedy w ciągu godziny.

Uczestnicy warsztatów wytworzyli już ponad pół tysiąca sztuk korali. Można je kupić w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach przy ul. Kominka 7 od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/wroclaw.gazeta.pl)