MEGAMOCNI

Polscy rugbyści zagrają w Kopenhadze - jeśli znajdą sponsora

Poznań rugby

Dodano 2013-01-08 08:59:24 | Autor: Jacek Gibel

Drużyna mistrza Polski w rugby na wózkach, Balian Poznań, może wystąpić w Europa Cup w Kopenhadze. Problemem są jednak pieniądze. Udział w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie to koszt 15 tysięcy złotych samego wpisowego.

Dla prowadzącej klub fundacji „Balian Sport” jest to zbyt duża kwota do samodzielnego opłacenia, stąd drużyna liczy na wsparcie finansowe sponsorów.

Balian Poznań gra w rozgrywkach krajowych już od ponad dziesięciu lat. Ostatnie sezony to coraz lepsze występy drużyny z Pyrlandii – przez trzy ostatnie lata plasowała się na kolejnych stopniach podium, aż do mistrzostwa kraju w 2012 roku. Najlepsi zawodnicy z Poznania grają w reprezentacji Polski i szykują się do październikowego bicia rekordu Guinessa w długości meczu rugby na wózkach.

Oprócz drużyny rugby, fundacja „Balian Sport” zajmuje się między innymi aktywizacją zawodową niepełnosprawnych, szkoleniami nurkowymi i wyprawami nurkowymi do Egiptu i Chorwacji.

Informacje o możliwości pomocy w pozyskaniu środków na występ w Kopenhadze można uzyskać pod tym adresem. Na pewno warto byłoby zobaczyć polskich rugbystów wśród najlepszych ekip europejskich, tym bardziej, że Balian z pewnością nie jest pozbawiony szans na dobry wynik.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/rmf24.pl)