MEGAMOCNI

Polscy siatkarze niepełnosprawni podbili Turcję

siatkówka Turcja turnieje

Dodano 2013-05-16 05:34:05 | Autor: Emil Kowalski

W Turcji w mieście Antalyi, odbyły się międzynarodowe zmagania w Siatkówce Plażowej osób niepełnosprawnych. Udział w nich wzięły dwie drużyny z Polski. Reprezentanci Polski spisali się znakomicie, plasując się na dwóch stopniach podium.

Drużyny przywiozą do Polski złoty i brązowy medal. Pierwsza z nich z Adamem Stępniem na czele, wygrała wszystkie mecze i w finale pokonując Kazachstan w setach 2:1, zdobyła najcenniejsze trofeum.

Pierwszy set finału, to zwycięstwo Polaków do 18, w drugim było gorzej i przegrali do 10, lecz trzeci set to już koniec meczu na korzyść naszych rodaków.

3. Jacek Moliński

Zawodnicy naszego kraju są wspierani przez Polski Związek Sportów Niepełnosprawnych jak również przez firmy Polkomtel, Energa czy Zakładów Mięsnych Sobkowiak. Tak więc widać wyraźnie, że opłaca się zdobywać uznanie wśród sportowców niepełnosprawnych i tym samym w takim korzystnym świetle, prezentować swoją markę nawet na arenach międzynarodowych.

Rywalizacja odbywała się systemem „trójkowym” czyli w drużynie grało 3 zawodników. Organizatorzy zawodów w Antalyi zapowiadają, że turniej w Turcji będzie odbywał się cyklicznie.