MEGAMOCNI

Polski pacjent ma prawo do wypoczętego lekarza i do sprawnie działającej opieki zdrowotnej

Komorowski Lekarze list OZZL pacjenci

Dodano 2014-02-18 12:54:36 | Autor: Portal Megamocni

Lekarze w Polsce pracują za długo bo są chciwi – taka opinia krąży wśród pacjentów uważa OZZL. I właśnie od podobnego zdania zaczyna się list jaki wytoczył Związek do Prezydenta RP. 

List został wysłany wczoraj 17 lutego. Czytamy w nim, że zawód lekarza to przywilej, który jest wykorzystywany i lekarze w ten sposób narażają zdrowie a nawet życie pacjentów. To nie prawda – podtrzymuje OZZL i chce jednocześnie poprzez działania zmuszające władze do skrócenia pracy lekarzy, udowodnić, iż wykonujący zawód medyczny nieraz są zmuszeni wedle swojego powołania do kontynuowania zawodu – po prostu lekarzy brak!

Wyżej przedstawione opinie bardzo dotykają lekarzy – czytamy w dalszej części listu, „Szantażuje się ich moralnie, że bez ich dodatkowej pracy szpitale nie będą mogły normalnie funkcjonować, a pacjenci zostaną bez pomocy. Zmusza się ich do dodatkowej pracy finansowo, bo pensje lekarzy za normalny czas pracy są nadal stosunkowo niskie i lekarze muszą dorabiać aby osiągnąć wynagrodzenia, które przedstawiciele innych -porównywalnych - zawodów otrzymują za jeden etat.”

OZZL dalej stwierdza w liście, że „rząd jest odpowiedzialny za nadmierne obciążenie pracą lekarzy i rząd czerpie z tego korzyści tuszując wszelkie wady publicznej służby zdrowia dodatkową pracą lekarzy.”

Wcześniej Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, wysłał list do Ministra Zdrowia, na który Arłukowicz nie odpowiedział.

Zdajemy sobie sprawę, że realizacja powyższego postulatu będzie wymagała dokonania wielu zmian w sposobie funkcjonowania publicznej ochrony zdrowia w Polsce. Nie może to jednak być pretekstem do jego odrzucenia.” – kwituje Zarząd OZZL

W liście OZZL prosi Prezydenta RP o podjęcie natychmiastowych kroków w tej sprawie. Chce aby Bronisław Komorowski zwołał posiedzenie rządu i lekarzy. Ma to być debata podczas któ®ej podjęte zostaną konkretne decyzje.

Polski pacjent ma prawo do wypoczętego lekarza i do sprawnie działającej opieki zdrowotnej.” – kończy się lis OZZL

Pełna treść listu na stronie OZZL