MEGAMOCNI

Pomóżmy Tobiaszowi z Obry Starej - zostały tylko dwa tygodnie

charytatywnie Krotoszyn

Dodano 2013-11-13 09:39:42 | Autor: Jacek Gibel

7-letni Tobiasz Sadowniczyk z Obry Starej potrzebuje pomocy. Czasu jest coraz mniej, bo środki muszą zostać zebrane do końca miesiąca. Poniżej prezentujemy apel zamieszczony na portalu Gazety Lokalnej Krotoszyn.

Rozpoczynamy kolejną inicjatywę dobroczynną. Tym razem staramy się pomóc 7-letniemu Tobiaszowi z Obry Starej. Chłopczyk cierpi na wiele poważnych dolegliwości, nie chodzi, nie mówi. Zdiagnozowano także padaczkę.

Tobiasz Sadowniczyk urodził się martwy 23 września 2006 roku. – Reanimacja poskutkowała dopiero w trzeciej minucie – mówi zdeterminowana w walce o zdrowie syna Marzena Sadowniczyk. U chłopca stwierdzono 4-kończynowe porażenie mózgowe. - Tobiasz cierpi na mocną krótkowzroczność, w zasadzie nie widzi. Wymaga stałej opieki specjalistów, nieustannej rehabilitacji całego ciała oraz odpowiedniego sprzętu – dodaje pani Marzena.

Celem numer jeden dla mamy chłopca jest zakup transportera gąsienicowego. Nabycie tak zwanego schodołazu w pewnym stopniu sfinansuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Instytucja kierowana przez Andrzeja Piotrowskiego udzieli wsparcia w wysokości 8 tys. zł, natomiast całkowity koszt zakupu sprzętu wynosi 14 tys. zł. - Muszę więc sama zorganizować brakujące środki – informuje M. Sadowniczyk. - PCPR będzie mogło pomóc, jeśli 6 tys. uda się zebrać do końca listopada.

Kobieta pojawiła się więc w naszej redakcji, prosząc o pomoc. Skontaktowaliśmy się z Pawłem Kaczmarkiem, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie. Kaczmarek, który jest naszym stałym partnerem przy organizacji eventów dobroczynnych, błyskawicznie podjął decyzję i stowarzyszenie wzięło Tobiasza pod swoje skrzydła. - Po to istniejemy. Jeśli tylko możemy, staramy się pomagać – stwierdza prezes.

Poniżej zamieszczamy nr konta Tobiasza, pod który można dokonywać przelewów. Apelujemy o wsparcie naszej akcji i rozpowszechnianie jej na Facebooku (publikację znajdziecie na www.glokalna.pl).

By zrealizować cel, uruchamiamy także internetową licytację gadżetów. Część otrzymamy w przyszłym tygodniu (m.in. od KKS Lech Poznań). Natomiast już teraz pod młotek przeznaczamy piłkę z podpisami Cristiano Ronaldo i jego kolegów z kadry oraz piłkę, na której podpisy złożyły gwiazdy tegorocznego „Gramy dla…” (m.in. Jacek Dembiński, Waldemar Kryger, Marcin Urbaś, Maciej Zegan).

By licytować gadżety, należy wysłać e-mail na redakcja@glokalna.pl, podając proponowaną kwotę, np. „Piłka CR7” – 200 zł lub „Piłka Gramy dla” – 100 zł. W treści wiadomości prosimy podać imię, nazwisko oraz nr tel. kontaktowego.

(Daniel Borski, glokalna.pl)

NR KONTA TOBIASZA

95 1090 1157 0000 0000 1502 2029 z dopiskiem „Tobiasz Sadowniczyk

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KROTOSZYNIE