MEGAMOCNI

Pomysł na pracę - strony dla niepełnosprawnych

praca pracownicy strony

Dodano 2013-01-16 09:26:08 | Autor: Emil Kowalski

Wielu niepełnosprawnych ma dostęp do internetu i poszukuje pracy. Wiadomo, że jest trudno i szczególnie te osoby mają ograniczone możliwości. Zatem, pozostaje im często stworzyć stanowisko pracy na własną rękę.

Dobrym pomysłem jest praca na komputerze i świadczenie usług w internecie. Na rynku jest wiele firm oferujących tworzenie stron internetowych i większość z nich jest otwartych dla poszukujących pracy bez względu na ich sprawność – liczy się umiejętność programowania i kreatywność wraz z zdolnościami twórczymi. Niestety ale najczęściej są to prace na zasadzie zleceń terminowych a więc ciężko jest liczyć na stałe zatrudnienie. Bywa również, że wynagrodzenie jest zbyt niskie w stosunku do wkładu pracy.

Zatem, najlepszym sposobem jest po prostu, wziąć sprawy w swoje ręce. Można oczywiście założyć firmę i jednocześnie dostać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To bardzo dobry kierunek lecz oprócz umiejętności ściśle związanych z wykonywaniem pracy na danym stanowisku czyli jako programista-projektant stron, musimy mieć zdolności organizacyjne i wiedzę nt. prowadzenia firmy. To też zajmuje nam więcej czasu i wtedy nasze zarobki są niższe.

Jest rozwiązanie optymalne dla tych, którzy chcą świadczyć usługi prywatnie. Można bez zakładania firmy nadać wiele ogłoszeń w internecie, bezpośrednio oferować się drogą email i telefonicznie i tym samym pozyskiwać sobie klientów. Taka forma autoreklamy własnej osoby, na pewno przynosi efekty. Do tego należy zaprojektować swoją stronę www z prezentacją umiejętności i wykonanych zleceń. Klienci sami z nami się kontaktują.

Znakomitym pomysłem na produkt tego typu usług jak projektowanie w internecie, jest tworzenie stron internetowych dla niepełnosprawnych. Techniki wykonania takich witryn, są bardzo podobne do tradycyjnych. Do standardowych instalacji wystarczy dołączyć kilka dodatków np. powiększona czcionka, które są dostępne bezpłatnie w internecie. Dotyczy to popularnych systemów CMS np. Drupal. My jako wykonawcy nie musimy znać języka PHP aby móc wykonać stronę www, jednak z czasem sami się go nauczymy tak aby móc sprostać oczekiwaniom bardziej wymagających klientów. To też spowoduje wzrost naszego wynagrodzenia z usługi. Ponadto istnieje również specjalny podręcznik, mówiący o standardach takich witryn - o tym mowa w tym artykule "Twórcy witryn dla niepełnosprawnych z podręcznikiem WCGA"

Należy podkreślić, że produkt tego typu to rozwiązanie, które nie jest jeszcze maksymalnie rozpowszechnione. Kierując się reklamą sporządzaną pod kątem takiego właśnie profilu - tworzenie stron dla niepełnosprawnych, mamy duże szanse na efektywne działania na rynku pomimo, że firm świadczących usługi programistyczne jest wiele.

Oczywiście, tego rodzaju usługi wymagają wiedzy i umiejętności ale nie należy się obawiać, że jest to bardzo skomplikowane.  Większość rzeczy można z powodzeniem nauczyć się nawet z dołączanych instrukcji instalacyjnych i opisów skryptów PHP dzięki którym tworzymy strony www. Jest wiele stron wsparcia w zależności od systemu zarządzania treścią, jakim chcemy operować na naszej stronie. Ponadto w internecie znajdziemy szereg bezpłatnych szkoleń programistycznych, choćby takie proste jak nasz kurs Instalacji WordPress. Warto również zorientować się w PUP i innych urzędach miejskich, gmin, powiatowych, gdyż często tego rodzaju wiedzę za ich pośrednictwem, można zdobyć bezpłatnie.

Można również nabyć takich umiejętności w firmach, działając na zasadzie wolontariatu. Otrzymujemy wtedy pełne wsparcie szkoleniowe, które w innych sytuacjach jest płatne. Działając w ten sposób dodatkowo przyczyniamy się do rozwoju np. fundacji wspierających szlachetne idee. 

Zachęcamy do śledzenie naszych wiadomości na portalu oraz w dziale E-Learning, właśnie w tym dziale w miarę upływu czasu, będą się pojawiać kolejne i bezpłatne szkolenia, kursy i porady dla osób niepełnosprawnych i nie tylko, bo tak naprawdę z tych informacji może korzystać każdy. Oprócze tego, dzięki nam, możesz nabyć umiejętności praktycznych. W najbliższym czasie, uruchomimy również możliwość przystąpienia do projektu dla wolontariuszy a właściwie można już teraz zgłaszać chęć pracy w takiej formie. Osoby, które są zainteresowane taką działalnością w zamian za profesjonalne szkolenia w dziedzinie programowania i tworzenia stron, po dokonaniu rejestracji, mogą do nas napisać, wypełniając formularz "Pomocna dłoń" i zgłosić chęć współpracy.