MEGAMOCNI

Poprzez piłkę nożną do integracji

bez_barier integracja Stowarzyszenie

Dodano 2013-02-15 11:03:04 | Autor: Emil Kowalski

Dawid Zapisek był 14 letnim chłopcem, który cierpiał na rdzeniowy zanik mięśni typu I. Niestety ale kilka miesięcy temu, chłopiec zmarł. Mama chłopca postanowiła założyć stowarzyszenie jego imienia – Stowarzyszenie im. Dawida Zapisek.

Celem Stowarzyszenia jest integracja kibiców z niepełnosprawnością, by nie czuli się pomijani i ignorowani. Inicjatywa taka powstała na podstawie odczuć Dawida, który mówił o wielkim znaczeniu przynależności człowieka. Najistotniejszym zadaniem nowopowstałego stowarzyszenia jest aktywizacja i rozwój osób z niepełnosprawnością z Pomorza poprzez udział w imprezach sportowych i kulturalnych. Pasją chłopca był sport a najbardziej piłka nożna i dlatego właśnie w ten sposób działa Stowarzyszenie.

Od grudnia 2012 roku Stowarzyszenie aktywnie realizuje swoje założenia i już w styczniu 2013 r. zorganizowało pierwszy Turniej im. Dawida Zapisek w piłce nożnej. Odbył się w Wielkopolsce. Kolejny prawdopodobnie odbędzie się latem w Gdańsku.

Sylwia Zapisek – mama Dawida, ma wiele pomysłów. Między innym, chciałaby zorganizować na murawie Lechii Gdańsk spotkania przyjaciół Dawida.

Założone Stowarzyszenie było pomysłem Dawida, który nie poddawał się w swoim życiu. Wywarł na mamie obietnicę, że będzie ona działać na rzecz pomagania innym, tak jak ona pomagała Dawidowi.

inf. własna/nie-pelnosprawni.pl

zdj. foter.com