MEGAMOCNI

Poseł Plura zapewnił - zasiłki dla opiekunów od kwietnia 2014r.

opiekuni opiekunowie Plura protesty sejm zasiłki

Dodano 2014-01-23 08:31:09 | Autor: Emil Kowalski

Poseł PO Marek Plura poinformował wczoraj, że zasiłki pielęgnacyjne najprawdopodobniej będą wypłacane od kwietnia. W związku z tą sprawą na konferencji prasowej w Sejmie, wystąpił szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk.

Mówił on, że rząd jest nieudolny w działaniach związanych z przywróceniem zasiłków, tym samym skrytykował działania polityków partii rządzących. Poseł PO Marek Plura udzielił wypowiedzi PAP, w której zapewnił, że członkowie Platformy Obywatelskiej pracują nad wprowadzeniem nowych zapisów, które mają przywrócić stan prawny opiekunów sprzed nowelizacji ustawy o świadczeniach, które mają być tym samym przywrócone. Oznajmił także, że zostaną wypłacone zaległe świadczenia czyli te, które nie wypłacono po 1 lipca 2013 roku.

Wprowadzony zostanie również nowy zapis uwzględniający stopień niepełnosprawności. Wg. niego będzie ustalany zakres pomocy dla opiekunów. Plura zapewnił, że wysokość świadczenia nie będzie niższa niż 520 zł a zależnie od stopnia niepełnosprawności może być wyższa.

Na środowej konferencji w Sejmie, doszło do spotkań przedstawicieli opiekunów osób niepełnosprawnych z przedstawicielami rządu. Podczas konferencji, jedna z uczestniczek, bezpośrednio porównała swoją sytuację jako opiekunka z sytuacją posła niepełnosprawnego, który na swojego asystenta dostaje 6 tys. zł a ona nie może uzyskać nawet tych 520 zł

Przeczytaj o walce opiekunów o swoje prawa - TUTAJ. Jeszcze dzisiaj w Warszawie o godz. 11:00 pod Kancelarią Premiera i Sejmem, będą protestować rodzice dzieci niepełnosprawnych.