MEGAMOCNI

Posłuchaj jak On gra na gitarze jedną ręką!

artyści gitara muzyka pasje Tatap

Dodano 2013-07-18 09:03:23 | Autor: Emil Kowalski

Andrés Godoy to wyjątkowy muzyk. Jest przykładem człowieka, który nie poddaje się i mimo przeciwności potrafi osiągać swoje cele. Udowadnia, że nie ma granic dla swoich pasji – a jego pasją jest gra na gitarze.

Urodził się w porcie w San Antonio w Chile. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 12 lat. Uczył się różnych stylów i technik gitarze popularnej i klasycznej.

Gdy miał 13 lat, kiedy uczęszczał do szkoły podstawowej, zdobył pierwsze doświadczenie występując jako gitarzysta w zespole, Los Halcones, (Sokoły).

Angeles y Mosquitos (Andrés Godoy)

W wieku 14 lat, jego życie się zmieniło. Podczas pracy przy ciężkim sprzęcie, Andres miał wypadek, w wyniku którego stracił całe prawe ramię. Po okresie rehabilitacji i ponownego dostosowania, nie poddając się, kontynuował swoje zamiłowanie do gry na gitarze i nadal ćwiczył codziennie. Andres nauczył się grać na gitarze, tylko z jedną ręką. Tym samym, stał się autorem techniki opartej na serii uderzeń, szarpań, podciągania strun, które tworzą rytmy, harmonie, piosenki i wreszcie całe utwory muzyczne. Tą technikę, nazwał "Tatap".

Kierując się swoją pasją do muzyki, wyobraźni i wytrwałości, Andres odkrył, że nie ma tak naprawdę barier i pomimo trudności można osiągnąć sukces. W jego przypadku to gra na gitarze.

Sputnik - Andrés Godoy

Poprzez swoje utwory, wyraża siebie. Wśród jego repertuaru znajdujemy bogatą gamę stylów muzycznych  - rock, muzyka klasyczna, folklor, i Fingerstyle. Andres integruje swój własny styl pozytywnej kreatywności z tymi rodzajami muzyki, spajanie je razem tworząc przestrzeń synergicznych dźwięków.

W roku, 1979/84 Andres pracował z Ernesto i Alejaica, krajowymi ikonami rocka w Chile. Występował z tym zespołem, który grał mieszany rock z elementami jazzu i folkloru. Począwszy od 1984 roku, Andres rozpoczął karierę solową od podróży do Argentyny.

Od 2007 rozwija się jego międzyanrodowa kariera i podróżuje po całym świecie i był już w takich krajach jak: USA  (Los  Angeles , San  Diego , Tucson , Sedona , New  York),  Kanada ( Halifax , Nova  Scotia ), Europy (Niemcy,  Włochy, Belgia , Francja, Holandia , Österreich , Szwecja, Dania). Chiny (Shangai). Daje koncerty w klubach, teatrach, na festiwalach i w wielu innych miejscach.

W jego dorobku, znajduje się 5 płyt:

1985 - No estamos solos
1991 - Respiro
1994 - Diez piezas para una mano
1996 - Especies (obra instrumental no publicada)
2007 - La risa o el send 

Tatap

Tatop jest wynikiem kształcenia zawodowego, rehabilitacji oraz modyfikacji stylu gry wymyślonej przez muzyka i kompozytora Andres Godoy.

Tatap to wyjątkowa technika gry na gitarze, gdzie gra się na jednej ręce, w sposób perkusyjny uderzając struny, i jednocześnie wyłaniać dźwięki poprzez ich podciąganie lub obniżanie. Grając taką techniką, równoczesne wytwarzane są akordy melodii i rytm. Tatap zawiera techniczne elementy innych stylów, takich jak tapping, młotkowanie, legatto, etc, ...

Andrés Godoy urodził się w San Antonio w Chile. Stracił całą prawą rękę w wypadku w wieku 14 lat.

Andres jest również producentem muzycznym uznanych i sukces chilijskich zespołów rockowych. 

Andres poświęcił się promowaniu i wspierania karier chilijskich utalentowanych młodych ludzi, którzy borykają się z ubóstwem i nie mają możliwości, ukazywania swojego talentu. 

Strona autora - http://andresgodoy.com