MEGAMOCNI

Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym - Starachowice

Starachowice wyróżnienia

Dodano 2013-04-23 12:32:40 | Autor: Emil Kowalski

Wielka Kapituła Orderu Radości dowód uznania za działania podejmowane na rzecz i dla dobra osób niepełnosprawnych, wyróżniła w kategorii "Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym" Powiat Starachowicki. Wybór przeprowadzono spośród 311 pretendujących do tego miana.

Uroczystość uhonorowania, odbyła się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Na ręce Starosty Starachowickiego Andrzeja Matyni, złożono statuetkę i dyplom a wręczającą była Joanna Wiśniewska - Martynowicz z Urzędu Wojewódzkiego oraz laureat Orderu Uśmiechu -  ks. kustosz Czesław Wala. Odczytano list gratulacyjny od ministra pracy i polityki  społecznej - Władysława Kosiniaka- Kamysza.

Tytułem  „Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym” nagrodzono działania podejmowane w powiecie starachowickim wykonywane przez zarówno pracowników samorządowych, jak i członków organizacji pozarządowych.

Podczas wydarzenia odbyła się też część artystyczna w której wzięli udział: wychowankowie „Tęczowej Pracowni”, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kałkowa – Godowa i Starachowic.

Uwaga!

Jesli masz swoje miejsce przyjazne dla osób niepełnosprawnych lub niedostosowane do ich potrzeb, możesz takie dodać do naszego zbioru na mapie pod linkiem DODAJ MIEJSCE.

info własne/tv.starachowice.pl