MEGAMOCNI

Powstaje nowa grupa teatralna dla osób niepełnosprawnych

Gorlice kultura sztuka teatr

Dodano 2014-03-13 12:30:26 | Autor: Jacek Gibel

Już za tydzień, 20 marca w Gorlicach odbędzie się pierwsze spotkanie nowej grupy teatralnej złożonej z osób niepełnosprawnych - zarówno fizycznie, jak i umysłowo.

W Gorlicach mamy grupę teatralną dla dzieci, młodzieży i seniorów, więc dlaczego nie spróbować utworzyć teatru dla niepełnosprawnych. Chodzi nam zarówno o tych upośledzonych umysłowo jak i osoby niepełnosprawne fizycznie w każdym wieku - mówi Łukasz Igielski, pełnomocnik burmistrza do spraw społecznych.

Chodzi o zaangażowanie niepełnosprawnych gorliczam w życie społeczne, ale także o zachęcenie ich do aktywnego spędzania czasu. Igielski dodaje, że pomysłodawcom zależy również na zmianie postrzegania osób niepełnosprawnych, choć zauważa, że przez ostatnie lata i tak sporo się w tej kwestii zmieniło.

Spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski i Gorlickie Centrum Kultury ma na celu wyłonienie osób niepełnosprawnych zainteresowanych udziałem w zajęciach teatralnych. W przedsięwzięcie mają być z założenia zaangażowane osoby z różnymi stopniami i rodzajami niepełnosprawności.

Opiekę nad grupą będą sprawowali instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami zarówno w pracy teatralnej jak również z osobami niepełnosprawnymi.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 20 marca o godzinie 15:30 w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury przy ulicy Michalusa 4.

Na spotkanie może przyjść każda niepełnosprawna osoba niezależnie od stopnia i rodzaju upośledzenia, a także od wieku. Dodatkowo każdy kto chciałby wziąć udział w tym spotkaniu, a z jakichś powodów nie może, proszony jest o kontakt z Łukaszem Igielskim, pełnomocnikiem burmistrza do spraw społecznych pod numerem telefonu 18 35 51 233.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/naszemiasto.pl)