MEGAMOCNI

Powstał kalendarz w ramach kampanii „Inni – nie gorsi”

dyskryminacja kalendarz Kielce

Dodano 2014-01-20 13:58:38 | Autor: Emil Kowalski

W kieleckiej Galerii „Winda” zaprezentowano kalendarz, który został wydany w ramach kampanii „Inni – nie gorsi”. Kalendarz powstał z racji przeciwdziałania dyskryminacji i nietolerancji i są na nim przedstawione również osoby niepełnosprawne, które niestety ale są często ofiarami takich postępowań. 

Kalendarz to nic innego jak artystyczne połączenie fotografii i tekstów. Ich układ zmusza do refleksji nad dwunastoma przejawami nietolerancji i dyskryminacji. Jego autorami są Mateusz Wolski i Bartosz Śmietański, na co dzień pracownicy Biura Wojewody Świętokrzyskiego.

Kalendarz promuje kampanię wojewody Bożentyny Pałki-Koruby oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji Jarosława Szymczyka pod hasłem „Inni – nie gorsi”. Podczas prezentacji każdy otrzymał swój własny egzemplarz. Teraz kalendarze trafią również do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, którzy objęli honorowy patronat nad przedsięwzięciem.

Uroczystość była również finałem konkursu fotograficznego zorganizowanego w ramach kampanii. Pierwszą nagrodę otrzymał pan Krzysztof Gołuch, którego zdjęcie trafiło na okładkę kalendarza.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki – zobacz galerię