MEGAMOCNI

Poznańscy niepełnosprawni bez ulg?

autobus komunikacja Poznań

Dodano 2013-07-16 11:06:20 | Autor: Jacek Gibel

Prezydent Poznania chce, aby mniej osób miało prawo do darmowych lub ulgowych przejazdów komunikacją miejską. W ubiegłym tygodniu radni wycofali się ze styczniowej podwyżki cen biletów autobusowych i tramwajowych. Dziurę budżetową, która powstanie z tego powodu, prezydent chce załatać zabraniem części ulg.

Obecnie prawo do darmowych przejazdów komunikacją miejską w Poznaniu mają między innymi seniorzy po 70-tce, część niepełnosprawnych i pracownicy MPK wraz z rodzinami.

Nie wiemy czy zakres ulg dla niepełnosprawnych nie jest za duży - mówi prezydent Grobelny. Jest to wypowiedź o tyle kontrowersyjna, że - zdaniem radnego PO Michała Tomczaka - poznańscy niepełnosprawni mają dużo mniej ulg niż w innych miastach.

Podobne wątpliwości rodzą ulgi dla rodzin pracowników MPK - dokładniej mówiąc, dla małżonków i dzieci.

Zdaniem radnego klubu prezydenckiego, Norberta Napieraja, warto powołać specjalny zespół, który dokona przeglądu listy tych ulg, która w Poznaniu nie jest krótka.

Nie wiadomo, czy rok przed wyborami samorządowymi, znajdzie się większość w radzie miasta, aby zlikwidować przywileje dla wspomnianych grup. Według prezydenta, po wycofaniu się z podwyżki cen biletów w budżecie może zabraknąć 12 milionów złotych. Urzędnicy nie wiedzą dokładnie ile można by zyskać po zabraniu części ulg.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/radiomerkury.pl)