MEGAMOCNI

Praca w domu dla niepełnosprawnych - pomysł Spółdzielni "Świt"

Garwolin praca spółdzielnie

Dodano 2014-01-22 12:52:03 | Autor: Emil Kowalski

Garwolińska Spółdzielnia Inwalidów Świt istnieje od 1944 roku i od tamtego czasu oferuje pracę dla osób niepełnosprawnych. W minionym tygodniu, w Urzędzie Gminy w Garwolinie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli spółdzielni i osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania został przedstawiony ciekawy program aktywizacji osób niepełnosprawnych poszukujących pracy.

Przedstawił go Jerzy Bednarczuk ze Spółdzielni Inwalidów Świt. Kierując się zasadami równości wszystkich pracowników, poinformował, że istniejąca od 1944 roku placówka oferuje osobom niepełnosprawnym pracę na pełnym etacie i taki sam zestaw świadczeń, jak dla osób pełnosprawnych.

Niepełnosprawni, dodatkowo nie mają wymogu codziennego dojeżdżania do pracy. Koncepcja zatrudnienia przez spółdzielnię zakłada, że osoby, które zdecydowałyby się na pracę, otrzymałyby do domu, „w komis” partię towaru, którą miałyby za zadanie sprzedać. To bardzo korzystne, gdyż dzięki takiej formie zarobku, płaca nie jest ograniczona  – Im więcej uda się wam sprzedać, tym lepiej dla was, tym większy zysk – zachęcał Jerzy Bednarczuk.

Sprzedający mogliby sami organizować sobie założenia – teren pracy. Planowy dzień pracy miałby trwać około 8 godzin. Teren ten może być w okolicach 20 metrów lub najbliższych 3 km od własnego domu. W ramach pracy, niepełnosprawni mieliby odbywać  „służbowe podróże” oraz dwa wyjazdy w miesiącu do Warszawy i zgłoszenie się do siedziby Spółdzielni.

O taką formę pracy mogliby się ubiegać osoby z I grupą, czyli ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Andrzeja Nastały, kierownika garwolińskiego biura posła Artura Dębskiego (Twój Ruch). Osoby niepełnosprawne o możliwości uczestnictwa w spotkaniu informował Powiatowy Urząd Pracy w Garwolinie.

Więcej na egarwolin.pl