MEGAMOCNI

"Pracodawca Przyjazny Osobie Niepełnosprawnej" - konkurs

białystok konkurs praca

Dodano 2014-04-15 09:10:41 | Autor: Jacek Gibel

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku zaprasza podlaskich pracodawców do wzięcia udziału w konkursie "Pracodawca Przyjazny Osobie Niepełnosprawnej". Zgłoszenia można wysyłać do 9 maja.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Integracja + Kwalifikacje + Doświadczenie = AKTYWIZACJA", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem konkursu jest promowanie kształtowania polityki zatrudniania osób niepełnosprawnych wśród przedsiębiorców województwa podlaskiego, zwiększanie szans na zatrudnienie osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz przezwyciężanie stereotypów obaw i lęku przed osobami niepełnosprawnymi w środowisku pracy oraz informowanie o wielu ciekawych rozwiązaniach wprowadzanych przez przedsiębiorców na rzecz tego środowiska.

Do udziału w konkursie może zgłosić się każdy podlaski przedsiębiorca, który prowadzi spójną politykę zatrudnienia osób niepełnosprawnych, ma wysoki procent zatrudnionych osób niepełnosprawnych, dostosował miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością, działa na rzecz promocji i aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego bądź w jakikolwiek inny sposób wspiera tę grupę społeczną na rynku pracy.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do CKU wypełnionego formularza. Zgłoszenia można nadsyłać mailem, faksem, pocztą lub składać osobiście w biurze projektu "Integracja + Kwalifikacje + Doświadczenie = AKTYWIZACJA" od 14 kwietnia do 9 maja.

Ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie statuetek laureatom odbędzie się 29 maja na Uroczystej Gali "Edukacja i praca bez barier" w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.

Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze projektu: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, ul. Żabia 5, 15-448 Białystok, tel. 85 651 58 55, 721 812 763, e-mail: aktywizacja@ckubialystok.pl  oraz na stronach internetowych www.ckubialystok.pl, www.projektaktywizacja.pl

zdj. Wikipedia

(inf. własna/bialystok.pl)