MEGAMOCNI

Prawdopodobnie Pakulski będzie nowym prezesem NFZ

Arłukowicz NFZ Pachciarz Pakulski

Dodano 2013-12-18 10:56:35 | Autor: Emil Kowalski

Prawdopodobnie to Marcin Pakulski będzie następcą Agnieszki Pachciarz na stanowisku prezesa NFZ. Obecnie Pakulski pełni rolę wiceprezesa ds. medycznych. Będzie to rozwiązanie tymczasowe podaje RMF.

Pisaliśmy o tym, iż Arłukowicz właśnie złożył wniosek od odwołanie Pani prezes NF na ręce premiera. Rozwiązanie tymczasowe, będzie trwało do czasu ogłoszenia planu likwidacji centrali NFZ-etu, wzmocnienia oddziałów regionalnych i utworzenia nowego Urzędu Ubezpieczeń Zdrowotnych, który ma wyceniać procedury medyczne.

Poprzednia Pani prezes NFZ, była właśnie wytyczona do tej likwidacji. Lecz swojego zadania nie spełniła albo jeśli ktoś woli, minister zdrowia jej na to nie pozwolił. Najśmieszniejsze wydaje się to, że Pani Pachciarz była faworyzowana przez Arłukowicza a wcześniej przecież działała w jego rządzie. Wydaje się to nieco hipokryzją albo czymś podobnym, na co nie ma za bardzo słów. No cóż, minister sam faworyzował i rekomendował no to przecież ma prawo teraz nawet całkowicie krytykować i degradować. 

zdj. Piotr Drabik/Wikipedia