MEGAMOCNI

Prawie 200 kibiców niepełnosprawnych na stadionie

ekstraklasa kibice Kraków Wisła

Dodano 2013-10-07 09:25:11 | Autor: Emil Kowalski

Ostatnia kolejka Ekstraklasy piłkarskiej, upłynęła pod znakiem „derbów Polski” czyli szlagierem kolejki 11 kolejki tych rozgrywek. Na stadionie zasiadło 33 tys. kibiców a wśród nich prawie 200 kibiców niepełnosprawnych.

Ten fakt cieszy, gdyż to dowód na to, że polskie stadiony coraz bardziej są dostępne dla takich osób. Kibicami niepełnosprawnymi z Krakowa, opiekuje się i wspiera ich Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy, która współpracuje z Wisłą Kraków SA w celu jak najlepszej organizacji ruchu kibiców niepełnosprawnych na stadionie klubu piłkarskiego. Ponadto Fundacja zajmuje się zbiórką pieniędzy na turnusy rehabilitacyjne i sprzęt rehabilitacyjny.

Na stadionie przy Reymonta 22, zasiadający na trybunach kibice niepełnosprawni, mogą skorzystać z audiodeskrypcji niewidomych i niedowidzących. Na trybunach drużyny z Krakowa obecnie, jest dostępnych 50 miejsc przystosowanych dla niepełnosprawnych i drugie tyle dla ich opiekunów.

Podczas meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa, który wygrali Wiślacy 1-0 (bramka Paweł Brożek), grupa kibiców niepełnosprawnych była również wspierana przez Klub Kibiców Niepełnosprawnych z Wrocławia. 

zdj. forbg.vot.pl