MEGAMOCNI

Preferencyjna pożyczka dla niepełnosprawnych

banki pożyczka

Dodano 2014-04-17 09:33:50 | Autor: Jacek Gibel

PKO Bank Polski przygotował pożyczki w atrakcyjnych warunkach dla osób objętych programem "Mobilność osób niepełnosprawnych", realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego.

Fundacja Banku wspiera wysiłek osób z dysfunkcjami ruchu w ich dążeniu do podwyższania stopnia mobilności, głównie w postaci dofinansowania specjalistycznych kursów nauki prawa jazdy, ale też współfinansowania przystosowania pojazdów do potrzeb kierowców, jak i wsparcia przy ich zakupie.

W tym celu PKO BP przygotował preferencyjne warunki uzyskania dodatkowych środków na sfinansowanie mobilnych potrzeb. Nierzadko osoby niepełnosprawne potrzebują własnego transportu, aby mieć ułatwiony start w dorosłym życiu bądź móc podjąć pracę. Pożyczka ma umożliwić im zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej. W ramach programu osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami mogą skorzystać ze specjalnej oferty pożyczki w wysokości do 20 tys. złotych, z oprocentowaniem 10,99% oraz 8-letnim okresem kredytowania, bez dodatkowej prowizji za jej udzielenie.

Oferta preferencyjnej pożyczki jest dostępna w 25 wybranych oddziałach PKO Banku Polskiego zlokalizowanych w niedalekiej odległości od ośrodków współpracujących ze Stowarzyszeniem SPiNKa, w tym ośrodków egzaminacyjnych na prawo jazdy.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom jest jednym ze strategicznych projektów Fundacji PKO Banku Polskiego. SPiNKa jest też beneficjentem karty Inteligo ”Dobro procentuje”. Dzięki mechanizmowi przekazywania części dochodów Banku z transakcji kartą klienci Inteligo wspierają osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami w ich dążeniu do samodzielności.

zdj. pkobp.pl

(inf. własna/pkobp.pl)