MEGAMOCNI

Premiera filmu o Natalii Partyce w Elblągu

Elbląg film Partyka tenis

Dodano 2013-10-14 13:43:09 | Autor: Emil Kowalski

Wszyscy wiemy, kto to jest Natalia Partyka. Ta utalentowana tenisistka to już legenda polskiego sportu i to zarówno sportu osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. Za sobą ma serię występów na największych arenach świata, łącznie z igrzyskami olimpijskimi.

Popularność zyskała dzięki wspaniałym występom na olimpiadach paraolimpijskich w Sydney, Atenach, Pekinie i Londynie oraz występowała na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Londynie.

Teraz powstał o niej film dokumentalny pt. „Natalia”, którego premiera jest zapowiedziana w kinie Światowid w Elblągu. Pokaz odbędzie się w poniedziałek, 28 października o godz. 18.30. Przygotowano bezpłatne wejściówki, które są do odebrania w kasie CSE „Światowid”. I oczywiście gościem honorowym, będzie sama bohaterka dokumentu - Natalia Partyka.

W filmie zostanie przedstawiona historia Natalii, jej niebywała praca treningowa, wyrzeczenia i poświęcenie się sportu. Film jest też próbą wyjaśnienia twardej postawy Natalii Partyki, czyli wytrwałego, nie raz ponad życie osobiste, dążenia do celu – czy to wszystko po to aby zapomnieć o niepełnosprawności?

Scenariusz do tego filmu napisał Sławomir W. Malinowski, który jest jednocześnie reżyserem dzieła. Film zrealizowało Stowarzyszenie „Instytut Ekoprussia” dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

info. własne/CSE Elbląg